Pracujesz długo, a w wykonywanie swoich obowiązków wkładasz wiele zaangażowania i skupienia, choć przy okazji musisz radzić sobie ze stresem, falą pilnych mejli oraz galopującymi terminami? Wszystko to składa się na uczucie wyczerpania, które pojawia się gdy tylko zamykasz laptopa lub przekraczasz próg domu. Nawet jeśli nie masz konkretnych planów na resztę dnia, przejście na tryb życia po pracy może okazać się bardzo trudne. Aby oddzielić strefę zawodową od prywatnej dobrze jest stworzyć pewien krótki rytuał przejścia, który pomoże pokonać zmęczenie po pracy, odzyskać siły oraz zresetować umysł.

Wystarczy kilka prostych czynności, które wykonasz na zakończenie dnia pracy. Ich wpływ na Twoje samopoczucie może być naprawdę zaskakujący. W ten sposób przeciwdziałasz napięciu i utracie koncentracji wywołanej przez te wszystkie godziny spędzone na przesiadywaniu na spotkaniach lub wpatrywaniu się w ekrany monitorów.

Rzeczy, które powinniśmy robić przed wypiciem porannej kawy. Zwiastują dobry dzień i lepszy nastrój

Zmęczenie po pracy – sposób na odzyskanie energii oraz odświeżenie ciała i umysłu

Po pierwsze oddziel się od miejsca pracy. To bardzo ważne, aby postawić wyraźną granicę między przestrzenią, w której odpoczywasz i pracujesz. Jeśli dojeżdżasz do biura, droga do domu może oczywiście służyć jako czas, w którym przyzwyczaisz się do myśli, że pracę zostawiasz w pracy. Jeśli jednak wykonujesz pracę zdalną ważne jest, aby stworzyć warunki do wypoczynku – schowaj laptopa i inne akcesoria przypominające o służbowych obowiązkach. Nigdy nie pracuj w miejscu, w którym wypoczywasz w nocy – to wpływa negatywnie na jakość snu.

Jeśli możesz, poświęć trochę czasu na kilka szybkich ćwiczeń rozciągających. Pomogą pozbyć się napięcia oraz sztywności mięśni, które możesz odczuwać, będąc uwięzionym w kilku takich samych pozycjach przez większą część dnia pracy. Skup się przede wszystkim na kręgosłupie i biodrach. Jeśli pracujesz przy komputerze warto również zadbać o rozluźnienie szyi i ramion , biorąc pod uwagę tendencję do ciągłego pochylania się nad laptopem.

Oprócz rozciągania ciała, postaraj się znaleźć trochę czasu na ruch pod koniec dnia, nawet jeśli ma to być tylko kilka minut. Jeśli możesz w ten sposób zakończyć dzień, założyć słuchawki i po prostu spaceruj przez 15 lub 20 minut. W ten sposób rozciągasz ciało, spalasz kalorię i uwalniasz napięcie.

Jeśli przez wiele godzin tkwiłaś w trybie maksymalnego skupienia, zrobienie czegoś zupełnie innego pomoże Ci wyjść z tego stanu w łagodny sposób. Szybki prysznic pozwoli Ci się zresetować i rozluźnić.

Nawet w ciągu dnia, gdy przebywasz przy biurku możesz szybko się odwodnić — zwłaszcza jeśli jesteś tak zajęta pracą, że zapominasz o regularnym piciu wody. Dlatego też przygotowanie orzeźwiającej wody z cytryną, miętą bądź innymi ulubionymi owocami posłuży jako pomocny reset. Nawadnianie organizmu może również pomóc ci poczuć się bardziej pobudzonym i odzyskać energię, co jest prawdopodobnie tym, czego potrzebujesz, gdy kończysz długi dzień pracy.

1
1

Active Mind Complex

Herbalife

Kup teraz
2
2

ReishiMax

Pharmanex

Kup teraz