Świat obiegła niepokojąca wiadomość. Mówi się, że na świecie pojawiła się nowa mutacja koronawirusa. Chile, podobnie jak większość państw, zmaga się z drugą falą pandemii. W przypadku tego południowoamerykańskiego państwa uderzyła ze zdwojoną siłą. Lokalni naukowcy postanowili przeprowadzić badania nad zmianami strukturalnymi w koronawirusie. Badania te mają pomóc zrozumieć, jak zmiany te mogą wpływać na ludzi. Mutacja koronawirusa mogłaby być tragiczna w skutkach.

Czy miałeś koronawirusa, nawet o tym nie wiedząc?

Mutacja koronawirusa

Naukowcy z Chile zaobserwowali, że wraz ze wzrostem zachorowań występują zmiany strukturalne koronawirusa. Obecnie trwają badania, jak chilijska mutacja wpływa na przebieg choroby. W Chile od paru tygodni zaobserwowano znaczne zwiększenie liczby chorych, co może oznaczać tylko jedno – drugą falę choroby. Spory wzrost zachorowań na COVID-19 w tym państwie może dziwić, ponieważ nie ma w nim ogromnych skupisk ludności. Podczas prowadzenia badań naukowcy odkryli, że zaszły pewne niepokojące zmiany w koronawirusie w Patagonii. Agencja Reuters podała, że dr Marcelo Navarrete z University of Magallanes w Puta Arenas potwierdził, że badania zespołu wykryły zmiany strukturalne w charakterystycznym kształcie koronawirusa. Przekazał, że obecnie wraz z zespołem pracuje nad zrozumieniem, jak mutacja wpływa na przebieg choroby.

Podczas lockdownu został ojcem sześciorga dzieci. W sumie ma ich już 150

Intensywna druga fala

Podsumowując, mutacja koronawirusa zbiegła się w czasie z drugą falą zachorowań, co może nieść za sobą ogromne konsekwencje. Oznacza to, ze liczba zachorowań może wzrosnąć, a jej przebieg może być różny w zależności od tego, który z typów odpowiada za wywołanie COVID-19. Przypadek w Chile potwierdził przypuszczenia naukowców z całego świata, którzy podkreślali od samego początku, że koronawirus może ewoluować i dostosowywać się do danych warunków i społeczeństwa. Co więcej, chilijscy naukowcy podejrzewają, że surowy klimat może wpływać na zaraźliwość koronawirusa, ale nie uczyni go bardziej śmiertelnym.