Zieloną herbatę znamy z jej genialnych właściwości. Przez ludzi na całym świecie zielona herbata ceniona jest za dobroczynny wpływ na cały organizm. Dlatego tak trudno przychodzi wyobrażenie sobie, że komuś może zaszkodzić, a jednak. Nie wszyscy powinni ją stosować. W jakich przypadkach może zaszkodzić?

3 najlepsze sposoby wykorzystania herbaty rumiankowej w codziennej pielęgnacji

Zielona herbata dobra na wszystko?

Jak o tym pomyśleć, nie można powiedzieć na nią złego słowa. Ten gatunek herbaty uchodzi za jeden z najzdrowszych na całym świecie. Działa oczyszczająco, pobudzająco, pomaga przy odchudzaniu (wszystko dzięki poprawie metabolizmu) oraz spowalnia procesy starzenia. Stosowana może być wewnętrznie oraz zewnętrznie.

Jednakże nie w każdych okolicznościach będzie nam sprzyjać. Kiedy powinnaś się powstrzymać od spożywania zielonej herbaty? Uważać na nią powinny dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby w podeszłym wieku. Nie powinna być spożywana na czczo, ponieważ może powodować problemy żołądkowe. Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową lub refluks, powinnaś się powstrzymać od picia zielonej herbaty.

Herbata matcha w pielęgnacji. Przepis na maseczkę, która ukoi skórę

Kiedy powinno się unikać zielonej herbaty?

Zielona herbata wpływa na konsystencję krwi, dlatego osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi nie powinny jej pić na czczo. Zielona herbata ma pewien minus – ogranicza przyswajanie żelaza. W przypadku osób z anemią może tylko pogłębić zły stan zdrowia! W takim przypadku najlepiej całkowicie zrezygnować z naparów z liści zielonej herbaty. Podobnie jak reszta gatunków herbat, tak samo i ta zawiera w sobie sporo kofeiny, która podnosi ciśnienie krwi oraz tętno. Osoby, które mają problemy z uregulowaniem ciśnienia nie powinny spożywać nadmiernych ilości zielonej herbaty. A Wy lubicie zieloną herbatę? Często ją pijecie lub korzystacie z jej właściwości kosmetycznych?