Często zapominamy, jak ważną rolę w naszym codziennym rytmie pełni sen. Nie przykładamy do niego wagi, co więcej, nie doceniamy realnych pozytywów, jakie z sobą niesie. Choć to tak naprawdę najprostszy, najbardziej podstawowy i dostępny dla każdego rytuał, pozwalający na zachowanie wewnętrznej równowagi i głęboką, systematyczną regenerację psychofizyczną. Wyjaśniamy, dlaczego twardy materac może okazać się najlepszą opcją.

Materac to podstawa zdrowego snu

Sen to podstawowy stan, który służy nam do naturalnej relaksacji. Zmniejszenie aktywności ruchowej i psychicznej, wyciszenie odpowiedzi na bodźce – te naturalne i w pełni odwracalne reakcje naszego organizmu pozwalają na utrzymanie dobrego zdrowia, jednak tylko wówczas, gdy potrafimy zadbać o higienę snu.

Przewlekłe zmęczenie psychiczne i fizyczne, ból mięśni, kręgosłupa, nawracające migreny i niechęć do aktywności to tylko kilka przykładów przypadłości, które potrafią dotkliwie pogorszyć jakość naszego życia i w dużej mierze wynikają z niezdiagnozowanych zaburzeń snu. Bezsenność lub nieefektywny sen odbija się bowiem na całym organizmie! Dlatego bardzo ważne jest świadome stworzenie warunków, które będą sprzyjać. prawidłowej i efektywnej regeneracji. Jednym z nich jest odpowiedni materac.

Higiena odpoczynku. Jak zadbać o dobry sen?

Zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu, ograniczenie zbędnych bodźców, takich jak nadmierna emisja światła czy hałasu to podstawa. Jednak na niewiele się to zda, jeśli w Twojej prywatnej przystani regeneracji nie zadbasz o wygodne łóżko.

materac

Przebierając w dziesiątkach produktów, takich jak materace czy poduszki, czasem trudno stwierdzić, jaki rozmiar materaca będzie optymalny. Które oznaczenie twardości wybrać, aby najlepiej odpowiedział na Twoje potrzeby? Odpowiedź jest prosta – kieruj się indywidualnymi potrzebami i preferencjami, a gdy pojawią się wątpliwości, zasięgnij rady doświadczonego doradcy, na przykład marki Hilding, lidera wśród producentów wysokiej jakości materacy.

Twardy materac – dla kogo?

Twardość materaca powinna być adekwatna do wagi użytkownika. Te bardzo miękkie (H1) przeznaczone są dla osób bardzo lekkich, ważącym mniej niż 60 kg. Wiele z nas obawia się, że twardy materac będzie niewygodny. Stosowane obecnie technologie produkcji i nowoczesne materiały sprawiają jednak, że tworzone z ich pomocą produkty marek Hilding oraz Curem by Hilding są wyjątkowo trwałe, dobre jakościowo, a przede wszystkim naprawdę wygodne.

Jeżeli masz problemy z prawidłową postawą, warto sięgnąć po produkty Hilding o zwiększonej twardości. Zapewnią one znacznie solidniejszą podstawę dla sylwetki. Choć w dużej mierze materace bardzo twarde powinny używać cięższe osoby, ze względu na zachowanie naturalnej, zdrowej postawy bez efektu stopniowego zapadnia się, lżejsi użytkownicy, w szczególności cierpiący na pogłębioną kifozę piersiową, także mogą efektywnie na nich wypocząć.

Twardy lub średnio twardy materac marki Hilding oraz Curem by Hilding sprawdzi się doskonale również dla osób, które cenią duży komfort leżenia na stabilnym podłożu, zapewniającym fizjologiczną pozycję najważniejszych partii ciała.

Ciesząc się snem – cieszysz się życiem

Jeżeli śpiąc na miękkim podłożu sen nie przynosi Ci regeneracji, warto poważnie rozważyć zmianę materaca na twardszy. O ile rekomendacje producenta mogą wspierać w podjęciu ostatecznej decyzji, to jednak najważniejsza jest świadomość Twoich własnych potrzeb i preferencji.

 

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

 

Artykuł sponsorowany