Według wszystkich prognoz możemy spodziewać się, że koronawirus zaatakuje ponownie jesienią. Czy Polska jest przygotowana lepiej niż za pierwszym razem?

Tak koronawirus zmienia oblicze celebrytów. Obok Kylie Jenner przeszłabyś obojętnie

Zachorowania na koronawirusa powrócą

Wszyscy badacze przewidują, że możemy spodziewać się drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Nastąpi ona jesienią i zaatakuje wraz z grypą. Czy obecność drugiej, niezwykle popularnej choroby będzie miała wpływ na przyrost zakażeń koronawirusem? Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Minister Szumowski uspokaja, że Polska jest o wiele lepiej przygotowana niż na pierwszą falę.

Dlaczego mężczyźni łamią kwarantannę częściej niż kobiety?

Czy jesteśmy gotowi na drugą falę zachorowań na koronawirusa?

Minister Szumowski w rozmowie z mediami stara się wszystkich uspokoić. Prace nad szczepionką są zaawansowane, jednak nie przewiduje, aby była ona gotowa na jesień. Łukasz Szumowski wspomniał, że mimo to jesteśmy odpowiednio przygotowani. Przypomniał o istnieniu szpitali jednoimiennych, oddziałach zakaźnych i wypracowanych procedurach. Według słów ministra, nasze laboratoria są w stanie wykonać ponad 30 tys. testów na dobę. W innym wywiadzie powiedział, że jesieni obawia się najbardziej, ponieważ według najnowszych modeli to właśnie wtedy ma nastąpić szczyt zachorowań w Polsce.

Poluzowanie obostrzeń a zachorowania na koronawirusa

Obecnie wszystkie restrykcje ulegają poluzowaniu. Według ministra wynika to z tego, że posiadamy rozwiązania, pozwalające nam zapanować nad wirusem. Obecny poziom zachorowań bierze się stąd, że mamy w kraju kilka ognisk zachorowań, między innymi na Śląsku. W większości województw sytuacja jest opanowana.

Koronawirus: w co wierzą koronasceptycy?

Co możemy zrobić, aby przejść łagodnie drugą falę zachorowań na koronawirusa?

Nie powinniśmy zapominać o tym, że wirus wciąż się rozprzestrzenia. Mimo powolnie zachodzących zmian i rozluźniania obostrzeń, wciąż powinniśmy stosować się do najważniejszych zasad i przestrzegać ich. Są to chociażby zasady wzmożonej higieny lub zasłanianie nosa i ust, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach.