Afrodyzjaki to nic innego, jak produkty spożywcze, które podnoszą libido i posiadają właściwości pobudzające. Pomagają zwiększyć pożądanie i tym samym wpływają na pozytywne doświadczenia seksualne. Niektóre z nich już samym wyglądem mocno oddziałują na zmysły. Ale nie tylko dobrze znane ostrygi zalicza się do grona afrodyzjaków.

Na włączenie do diety produktów, które uważane są za pomocne w rozpaleniu temperatury w sypialni, wpływa również fakt, że są to także elementy zdrowej diety. Przyczyniają się do lepszego krążenia krwi, zwiększają witalność oraz regulują pracę gospodarki hormonalnej.

Co jeść, aby poprawić wygląd cery? Dodaj te produkty do diety, by zyskać świetlistą i promienną skórę tej zimy

Afrodyzjaki w jedzeniu

Majowie i Aztekowie wierzyli, że kakao jest pokarmem bogów i używali go w wielu rytuałach. A badanie przeprowadzone w 2006 roku potwierdziło szeroko stawianą tezę o tym, że czekolada ma pewne właściwości oddziałujące na zmysły i zwiększające libido. Wyniki testów opublikowano w magazynie Journal of Sexual Medicine. Okazało się, że istnieje związek między codziennym spożywaniem czekolady a zwiększonym pożądaniem seksualnym. Czekolada zawiera dwie substancje chemiczne, które wpływają na zwiększenie pożądania. Pierwszą jest tryptofan, budulec serotoniny, o której wiadomo, że zwiększa przyjemność. Druga to fenyloetyloamina, która jest uwalniana przez mózg, gdy ludzie się zakochują.

Okazuje się, że imbir również jest zaliczany do grupy naturalnych afrodyzjaków. Można jeść go na surowo bądź w potrawach. Jego rozgrzewające działanie pobudza organizm, a przede wszystkim pomaga w lepszym ukrwieniu narządów płciowych. Inne przyprawy, które również pomagają w sypialni to: gałka muszkatołowa oraz cynamon. Powszechnie uważa się, że pomagają mężczyznom przy problemach z potencją.

Co jest najlepszym afrodyzjakiem?

Tosty z awokado to kolejne danie, które może poprawić jakość życia seksualnego. Chodzi oczywiście o zielony owoc rozsmarowany na chrupiącej kromce pieczywa. Awokado zawiera w sobie spore dawki witaminy witaminę E, która wspiera płodność u kobiet i mężczyzn. Dodatkowo jest pełnie witamin z grupy B, które przyczyniają się do ogólnej poprawy samopoczucia i witalności.

Już sam wygląd i zapach tych owoców oddziałuje na zmysły. Figi, bo o nich mowa, to źródło aminokwasów, które działają jak afrodyzjaki. Stymulują wydzielanie hormonów płciowych.

Jakie produkty wprowadzić do diety, aby odżywić mózg: oto idealna dieta dla mózgu

Jednym z najlepszych afrodyzjaków jest także miód. W medycynie alternatywnej jest uważany jako środek leczniczy. Wykazuje działanie antybakteryjne i nawilżające. Dodatkowo zawiera związki, które są niezbędna dla zachowania równowagi hormonalnej, która ma istotny wpływ na libido.

Ponoć Kleopatra kąpała się w mleku z dodatkiem szafranu. Badania potwierdzają, że szafran pomaga skutecznie zwiększyć satysfakcję ze stosunku i poprawia poziom pożądania. Dodatkowo szafran może być pomocny w leczeniu zaburzeń erekcji, ponieważ wspomaga krążenie i pomaga się odprężyć.