Działająca w Bostonie organizacja About Fresh skupia się na dostarczaniu świeżej żywności do gospodarstw domowych. Ich najnowszy program o nazwie Fresh Connect skupia się na dotarciu do jak największej grupy osób, które często nie mogą sobie pozwolić na zakup pełnowartościowej, zdrowej żywności. Dzięki specjalnym zielonym kartom płatniczym będzie to możliwe.

Leki wysyłane kurierem. Poczta Polska z nową usługą

Zdrowa żywność na receptę. W Bostonie startuje program Fresh Connect

Fresh Connect to nowy program, który umożliwia organizacjom opieki zdrowotnej pokryć koszty zakupu zdrowej żywności przez pacjentów. W praktyce oznacza to bardzo prosty proceder. Lekarze wydają recepty na bezpłatne warzywa i owoce. To nic innego jak traktowanie żywności jako lekarstwa. Zbilansowana i zdrowa dieta pozwala utrzymać dobrą kondycję i ograniczyć ryzyko pojawiania się wielu chorób. Ludzie zmagający się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego są odcięci od dostępu do świeżej żywności i możliwości jej zakupu, co prowadzi do stresu i niemożliwych kompromisów, które wpływają na ich zdrowie – czytamy na stronie About Fresh.

To społeczny program, który skierowany jest przede wszystkim do osób, które ze względu na niskie dochody nie mogą pozwolić sobie na zakup zdrowej żywności. Zakupy mogą zrobić w lokalnych sklepach spożywczych, które oferują świeże warzywa i owoce. Wystarczy zarejestrować wizytę w klinice Boston’s Mass General Brigham. Następnie w przeciągu tygodnia, na wskazany w kwestionariuszu adres, zostanie wysłana specjalna karta debetowa. Po aktywacji karta jest gotowa do użycia i doładowywana co miesiąc.

Millenialsi tworzą najszczęśliwsze związki. Potwierdzają to badania

Nasze partnerstwo z About Fresh jest istotnym elementem naszej strategii mającej na celu zajęcie się niekorzystnymi społecznymi uwarunkowaniami zdrowia naszych pacjentów i promowanie równości w zdrowiu w całym Bostonie – powiedział lekarz medycyny Thea James. Korzystanie z karty jest bardzo intuicyjne. Po zrobieniu zakupów i zeskanowaniu wszystkich produktów przy kasie płatniczej wystarczy użyć zielonej karty debetowej Fresh Connect, która automatycznie rozpozna kwalifikującą się zdrową żywność i zapłaci za nią przy kasie. Za pozostałe produkty, które nie wliczają się w program, można zapłacić przy użyciu innej karty płatniczej lub gotówki.