Wystarczy poświęcić mu 20 minut raz w tygodniu, a jest bardziej efektywny niż klasyczny trening. Pomaga w znaczący sposób zwiększyć masę mięśniową, redukować tkankę tłuszczową i wyrzeźbić ciało. Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) – bo o nim mowa – łączy sesję ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. W jego trakcie pracuje aż 450 mięśni, spalasz nawet 1200 kalorii i stanowi ekwiwalent ok. 3 godzin tradycyjnego treningu na siłowni! Wypróbowaliśmy dla Ciebie tę metodę w BodyTec20+ i już wiemy, że w 2021 może pomóc Ci uzyskać rezultaty, o jakich nawet nie śniłaś.

Trening EMS – fitnessowy hit 2021 roku

Skąd pomysł na elektrostymulację mięśni w trakcie ćwiczeń? Prosto z fizjoterapii, gdzie stosowano ją do rehabilitacji uszkodzonych mięśni. Dzięki świetnym rezultatom metodą zainteresował się także świat sportu i w ten sposób zrodziły się treningi EMS. Czego możesz się po nim spodziewać? Na pewno zwiększonej budowy masy mięśniowej oraz aktywacji mięśni głębokich, które ciężko jest pobudzić podczas innych typów treningu, a do tego widocznej redukcji tkanki tłuszczowej. Trening wpływa też pozytywnie na ewentualne problemy z kręgosłupem, których wielu z nas dorobiło się przez siedzący tryb życia oraz pomaga wrócić do formy w przypadku przebytych kontuzji. EMS nie tylko zwiększy Twoją wydajność treningową, ale pomoże Ci także w lepszej regeneracji mięśni i ograniczy czas potrzebny na ćwiczenia.

ems

Jak to działa?

Przed rozpoczęciem treningu na Twoje ciało nałożona zostanie specjalna kamizelka, w której wygodnie się ćwiczy. Do kamizelki podłączone zostają elektrody, a do nich specjalne pasy, przez które następnie będą przebiegały impulsy elektryczne. W trakcie ćwiczeń trenujemy jednocześnie aż 8 grup mięśniowych! W trakcie całego treningu nad jego przebiegiem czuwa trener personalny dostosowujący ćwiczenia do każdej grupy mięśni oraz twoich indywidualnych możliwości. Wszystko po to, by osiągnąć jak największą korzyść z każdego treningu. Dzięki EMS mięśnie wykonają średnio 100 razy więcej skurczy niż w trakcie klasycznego treningu. To naprawdę się czuje! A jeśli przed treningiem sięgniesz po białkowy posiłek, efekt będzie jeszcze lepszy.

ems

ems

Gdzie skorzystać z treningu?

Choć EMS zyskuje na popularności, nie jest łatwo znaleźć dobre miejsce do wykonania takiego treningu. My skorzystaliśmy z BodyTec20+, która powstała z myślą o wymagających klientach. To także pierwsza ogólnopolska sieć, która dzięki autorskiej metodzie pozwala na wykorzystanie 20-minutowego treningu raz w tygodniu najbardziej efektywnie i na światowym poziomie. W BodyTec20+ znajdziesz trenerów certyfikowanych przez instytut GluckerKolleg, którzy dobiorą indywidualny plan treningowy.  Jeśli nie jesteś pewna, czy taka forma treningu jest dla Cebie, zawsze możesz umówić się na sesję próbną. Na pewno przekonasz się, że taki trening to świetne urozmaicenie Twoich ćwiczeń. A jeśli Twój kalendarz i tak już pęka w szwach, będzie to doskonała alternatywa dla czasochłonnych ćwiczeń.

 

Materiał promocyjny