Odwołanie wszystkich zajęć sportowych, zamknięcie siłowni, basenów i innych miejsc, które związane są z ruchem i rekreacją zmusiło wielu z nas do wymyślania alternatyw. Od początku pandemii coraz więcej osób zdecydowało się na trening w zaciszu własnego domu. Wiosna to czas, w którym więcej z nas czuje przypływ energii i chęci na spróbowanie swoich sił w ćwiczeniach. Ten domowy trening bije rekordy popularności na Instagramie. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie… papieru toaletowego.

Kasia Cichopek w świetnym komplecie do ćwiczeń. Internauci zachwyceni jej sylwetką

Domowy trening

Ćwiczenia, które możesz wykonać w domu, to obecnie najlepsza alternatywa, z której korzystają tysiące osób na całym świecie. Jeśli podobnie jak one nie chcesz przerywać treningów lub chcesz zacząć – przygotuj matę do jogi i wygodny strój sportowy. W internecie znajdziesz mnóstwo treningów, zaczynając od tych dla początkujących, a skończywszy na tych dla zaawansowanych. Obawiasz się, że nie masz potrzebnego sprzętu? Nic bardziej mylnego. Wystarczy użyć przedmiotów, które masz w domu. Ta popularna instagramerka pokazała, że możesz wykorzystać nawet… papier toaletowy! Krótki filmik szybko stał się hitem internetu.

Przez home office masz problemy z kręgosłupem? Te ćwiczenia sprawdzą się świetnie!

Wystarczy wyobraźnia!

Domowy trening wcale nie musi być nudny i nie musi składać się tylko z prostych ćwiczeń. Chociaż warunki domowe dla wielu z nas oznaczają brak dostępu do specjalistycznego sprzętu, to nic straconego. Czasem wystarczy nasza wyobraźnia. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę jedna z influencerek, Kaisa Keranen, która pochwaliła się swoim sposobem na zachowanie kondycji. Nie chcąc zasiedzieć się na kanapie stworzyła trening z wykorzystaniem… papieru toaletowego. Będziesz zaskoczona, jak dużo ćwiczeń możesz wykonać, mając w domu opakowanie papieru toaletowego. Koniecznie sprawdź ten trening – zyskał on już mnóstwo fanów! Wypróbujecie go? A może macie swoje sposoby na utrzymanie formy?