Październik jako miesiąc świadomości raka piersi został zainaugurowany w 1985 roku. Znaczenie tej inicjatywy nie zmalało, ponieważ w Polsce rokrocznie wykrywa się około 18,5 tys. zachorowań. Co gorsza, w ciągu ostatnich trzech dekad liczba ta wzrosła aż dwukrotnie. I choć najbardziej zagrożoną grupą są kobiety w wieku 50-69 lat, to wśród osób, u których wykryto nowotwór piersi, nie brakuje również dwudziestokilkulatek. Niezwykle ważne jest samobadanie piersi, które można wspomóc wspaniałym kosmetykiem do masażu piersi. Wyprodukowała go marka wspierająca fundację Rak’n’Roll. Wybierając kosmetyki marki AMVI Cosmetics wspierasz podopiecznych fundacji.

Rak piersi w młodym wieku – na jakie objawy musisz zwrócić uwagę?

Tylko to, co najlepsze

Produkty te są wyjątkowe pod każdym względem. W delikatny, ale skuteczny sposób zadbają o twoją urodę. Mają bogaty skład, są w ponad 95% pochodzenia naturalnego, w większości bezglutenowe i wegańskie. Możesz mieć pewność, że żaden nie był testowany na zwierzętach. Wszystkie produkty AMVI Cosmetics są #madeinpoland, ale ich składniki pochodzą z całego świata. W recepturach produktów cennymi składnikami są naturalne olejki, będące świetnymi emolientami, czy pełne właściwości odżywczych ekstrakty roślinne. Marka łączy znane składniki, jak na przykład olej arganowy, z innowacyjnym podejściem poprzez użycie takich surowców jak alga tęczowa.

Twój nowy rytuał samobadania piersi

Ujędrniający Krem do Dekoltu i Biustu, który pomoże ci zadbać o piękny wygląd delikatnej skóry piersi, ale i ułatwi proces samobadania piersi. Szczególnie zadowalające efekty możesz osiągnąć, jeśli aplikację kosmetyku połączysz z masażem. Te dwie doskonale uzupełniające się czynności pielęgnacyjne mogą stać się fantastycznym czasem tylko dla ciebie, rytuałem, który będziesz chciała regularnie powtarzać. Masaż stymuluje tkanki oraz układ limfatyczny, w efekcie znacząco poprawia kondycję biustu i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jeśli tylko wykażesz się systematycznością, możesz liczyć na to, że piersi nabiorą jędrności i zyskają ładniejszy kształt.

Różowa siła. Kevin Murphy wspiera walkę z rakiem piersi

Jak samodzielnie wykonać masaż? Za skuteczną uchodzi metoda kolistych ruchów. Możesz zastosować ją w kilku prostych krokach:

– umieść jedną rękę z tyłu głowy w taki sposób, by łokieć skierować w bok,

– masuj piersi używając pierwszych trzech palców przeciwnej dłoni,

– zastosuj delikatny nacisk – uciskanie nie powinno jednak być zbyt intensywne, by nie doprowadzić do uszkodzenia struktury naczynek krwionośnych,

– masuj, stosując ruchy okrężne, zaczynając od obojczyka, w kierunku górnej części brzucha, następnie w kierunku pachy,

– masując zawężaj ruchy, upewniając się, że masujesz całą pierś i omijasz sutki,

– delikatnie i powoli powtarzaj ten proces przez 2-3 minuty – na każdej piersi.

Aby uzyskać jak najlepszy rezultat, wybierz krem przeznaczony do dekoltu i biustu. Substancje aktywne zawarte w kremie wspomagają ujędrnianie piersi –  nawilżają i regenerują skórę, poprawiają jej elastyczność, zapobiegają wiotczeniu tkanek, a w efekcie opóźniają proces starzenia. Odpowiednie wmasowanie kremu pozwoli mu przedostać się do głębszych partii skóry, dzięki czemu zadziała bardziej spektakularnie.

Wmasowanie kremu to także dobra możliwość, by poznać swoje ciało. Jeśli będziesz wykonywać masaż stojąc przed lustrem, dodatkowo możesz zaobserwować potencjalne zmiany, np. w kolorze, kształcie, rozmiarze czy strukturze piersi. W takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem specjalistą. Pamiętaj jednak, że masaż połączony z aplikacją kosmetyku nie zastąpi badania palpacyjnego.

Księżniczki Disneya po mastektomii. Włoski artysta przypomina o profilaktyce raka piersi