Jeśli walczysz ze snem i nie słyszałeś jeszcze o technice 4-7-8, czas to zmienić. Terminu jak zasnąć w ostatnim czasie w Google szukano 8 miliardów razy. Jedną z proponowanych technik jest metoda 4-7-8. Podobno jest to jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych trików wywołujących sen.

Opracował ją dr Andrew Weila, specjalista medycyny integracyjnej z University of Arizona. Technika 4-7-8 opiera się na starożytnych technikach medytacji i oddechu. „To najlepsza metoda, jaką znalazłem na ponowne zasypianie, po przebudzeniu się w środku nocy” – komentuje dr Weil.

Pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet: czy można spać z mokrymi włosami

Należy podkreślić, że kilka pierwszych prób wdrożenia techniki 4-7-8 może zająć trochę więcej niż 60 sekund. Metoda ta staje się skuteczna, im więcej ją praktykujemy. Ponadto, jeśli cierpisz na chorobę układu oddechowego lub podobną dolegliwość, która wpływa na oddychanie, skonsultuj się z lekarzem rodzinnym przed wypróbowaniem metody 4-7-8.

Technika 4-7-8

1. Przyjmij wygodną pozycję i zrelaksuj swoje ciało.
2. Wdychaj powietrze przez nos przez 4 sekundy.
3. Wstrzymaj oddech na 7 sekund.
4. Wydychaj przez usta, wydając świszczący dźwięk, przez 8 sekund.
5. Powtórz cykl 4 razy.

Chociaż należy przeprowadzić więcej badań, aby ustalić skuteczność techniki, niepotwierdzone dowody pokazują, że technika rytmicznego oddychania może pomóc zwiększyć uczucie relaksu i zmniejszyć niepokój. Jeśli skupisz się na oddychaniu, odciągniesz się od innych rzeczy takich jak pisanie służbowych e-mail lub układanie listy rzeczy do zrobienia. Trzymaj się techniki przez nadchodzące tygodnie i daj nam znać, czy się udało.

Dzieci notorycznie zakłócały ciszę nocną. Sprawa trafiła do sądu i znalazła niecodzienny finał

Sonda

Olejki CBD

Miewasz problemy ze snem i stany lękowe?