Masz w swoim otoczeniu młodą dziewczynę, która dopiero co zaczęła miesiączkować lub która zaczyna zadawać przeróżne pytania? Zastanawia się czym jest miesiączka, dlaczego na twarzy pojawiają się pryszcze, czemu rosną jej piersi i dlaczego jej ciało zaczyna się zmieniać? Przemiana z dziecka w nastolatkę nie należy do najłatwiejszych, o czym wiele z nas wraz z upływem czasu zapomina. Właśnie dlatego powstała fantastyczna książka dwóch norweskich lekarek – Niny Brochmann i Ellen Støkken Dahl. To przewodnik po naszym ciele i czekających każdą z nas zmianach. Książka o dojrzewaniu, która nie boi się poruszać tego tematu, będzie strzałem w dziesiątkę na prezent dla młodej dziewczynki.

Mezoterapia: zabieg nie tylko na twarz ale i doskonałe remedium na cellulit oraz napięcie przedmiesiączkowe

Książka o dojrzewaniu dla każdej dziewczynki

Autorki w swojej książce starają się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące młode dziewczynki pytania. Starają się także doradzić, co mogą zrobić, aby łatwiej przejść przez trudne procesy dojrzewania. Opierają się na prawdziwych historiach, udzielając trafnych rad i czyniąc słuszne spostrzeżenia. Język książki dopasowany jest do odbiorczyń w wieku 9-16 lat. Skąd pomysł na napisanie takiej książki? Ponieważ żadna z młodych dziewczyn nie powinna szukać wiadomości dotyczących ich ciała i rozwoju w internecie. Powinna mieć rzetelną pomoc i sprawdzone źródło wiedzy. Książka została w 2019 roku nagrodzona w Norwegii. Otrzymała Nagrodę Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. W końcu po takim czasie doczeka się polskiego przekładu!

Grupa mężczyzn stworzyła „okresowe rękawiczki”. Ten „innowacyjny” produkt tylko pogłębia tabu wokół miesiączki

 

Doświadczone autorki

Książka o dojrzewaniu została napisana przez specjalistki. Nina Brochmann i Ellen Støkken Dahl spotkały się jako świeżo upieczone studentki medycyny i od początku angażowały się w kwestie edukacji seksualnej. Od tamtego czasu pracują w tej dziedzinie, starając się uświadamiać i edukować najmłodsze pokolenia dziewczyn i odpowiadać na ich pytania, na które czasem rodzice nie mają chęci odpowiadać. Ich książka nosi tytuł „Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu” i jest idealną pozycją dla każdej dziewczynki, która pragnie dowiedzieć się, co się dzieje z nią i jej ciałem.