Protesty przeciw zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji trwają w całej Polsce. Od 22 października codziennie są organizowane demonstracje, do których przyłącza się coraz więcej osób. Strajk kobiet trwa, a na najbliższe dni są już zaplanowane kolejne akcje, mające na celu obronę praw kobiet. W protestach biorą udział także bardzo młode osoby. Ich głośny sprzeciw na temat orzeczenia TK wzbudził kontrowersje w jednej z wielkopolskich parafii.

Strajk kobiet – osoby biorące udział w proteście nie przystąpią do bierzmowania

Ksiądz z parafii w Pile uznał, że młode osoby, które sprzeciwiają się zaostrzeniu praw aborcyjnych w Polsce nie otrzymają bierzmowania. Ogłosił, że nie dopuści do sakramentu żadnego ucznia, który bierze udział w proteście. Takie informacje rozsyłał wszystkim, którzy mieli przystąpić do bierzmowania.

Szefowa Komisji Europejskiej odniosła się do sytuacji w Polsce. „Prawa kobiet to atut i osiągnięcie”

Młode osoby z Polskich miast oraz małych miejscowości głośno protestują wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu lub choroby zagrażające jego życiu jest niezgodna z Konstytucją. Strajk kobiet trwa, każdego dnia ludzie gromadzą się na ulicach, aby bronić praw kobiet.

Sprawę z zakazem bierzmowania nagłośnił Kacper Malinowski z Łodzi. W mediach społecznościowych opublikował screen wiadomości, jaką ksiądz z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile rozsyła do młodych osób.

Informuje, że osoby popierające aborcje wykreślam z listy do bierzmowania.

Nie może iść do bierzmowania ktoś kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła!

Ksiądz katecheta takie słowa skierował do uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Pile.