O bezsenność w dzisiejszych czasach nie trudno. Szum informacyjny, natłok złych wieści z kraju i świata, a także zanieczyszczone powietrze powodują, że zasypiać nam jest coraz trudniej. Nie pomagają zaburzenia lękowe, czy choćby refluks. W sieci od jakiegoś czasu krąży pewien skandynawki trik, który ma ponoć rozwiązać wszelkie problemy z bezsennością, zwłaszcza jeśli jednym z powodów bezsenności jest śpiący obok partner.

Technika 4-7-8 pomaga zasnąć w 60 sekund. Dostrzegli ją eksperci oraz osoby cierpiące na bezsenność

Skandynawski trik na bezsenność

Chrapanie partnera, jego kręcenie się po domu do późnych godzin nocnych i wiercenie się w łóżku to tylko niektóre z nawyków uprzykrzających zdrowy sen. Co jeśli w nocy trwa nieświadoma walka o skrawek kołdry? Szwedka Cecilia Blomdahl, mieszkająca w Longyearbyen na Svalbardzie, zaproponowała rozwiązanie tego problemu. Nagrała film i opublikowała go na jednym ze swoich kanałów. „Za każdym razem, gdy ścielę łóżko, dostaję wiele komentarzy na ten temat” – napisała Cecilia. „Myślę, że sposób, w jaki ścielimy nasze łóżka, jest dość powszechny w Europie, ale jest zupełnie inny niż w Ameryce”, dodała. Jaka jest zatem różnica w ścieleniu łóżka? „Mamy tu dwie kołdry”, wyjaśniła Cecilia. „Voila, skandynawskie łóżko gotowe”, podsumowała.

@sejsejlija

Do you do it the same way?? #svalbard #longyearbyen #swedish

♬ In The Forest (Acoustic Indie No Copyright) – Instrumental – Lesfm & Olexy

W komentarzach rozbawieni widzowie twórczyni żartowali, że dwie kołdry to prawdziwy ratunek dla relacji. Skuteczność tej metody potwierdziła również inna TikTokerka – Jessica Hanley. Nagrała film, w którym dokładnie wyjaśniła w jaki sposób wygląda skandynawska metoda ścielenia łóżka.

 

@bed.threads

Replying to @itsbebeholland888 the Scandinavian sleeping method has entered the group chat! 🛌💤 #BedThreads #linen #bedding #bedroomdecor #tipsandtricks #sleeping #sleepinghacks #lifehack #couples #coupletok #bedroomcheck

♬ pink white frank ocean cover by remi wolf – remiwolf

Młody aktor zdradził, ile pieniędzy stracił na swoim pierwszym biznesie. Kwota może przyprawić o zawrót głowy