Szwecja to państwo z jednym z najbardziej skutecznych i jakościowych systemów opieki zdrowotnej na świecie, szczególnie wobec kobiet w ciąży. Wsparcie w skandynawskim stylu oferuje polskim rodzicom startup Preglife. Celem tej przełomowej aplikacji jest zapewnienie opieki nad kobietami w ciąży i dziećmi, a co za tym idzie – wymiernych korzyści dla całego społeczeństwa.

Aplikacja Preglife: Opieka prosto ze Szwecji

Szwecja słynie z doskonałych standardów opieki zdrowotnej. Młodzi i przyszli rodzice mogą liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony państwa, nie tylko dzięki comiesięcznym świadczeniom czy długim, płatnym urlopom. Niezwykle ważny jest też bardzo łatwy dostęp do szerokiej wiedzy na temat wychowywania dzieci i rodzicielstwa oraz wielu darmowych lub dotowanych zajęć. Szwedzcy rodzice chętnie korzystają nie tylko z wielu możliwości dokształcania się, ale też naukowego wsparcia specjalistów. Ogólnodostępna wiedza oraz regularne dokształcanie i merytoryczne wzmacnianie młodych rodzin jest tak naprawdę inwestycją dla całego społeczeństwa.

To właśnie ten niezwykle ważny, merytoryczny aspekt wysokiego skandynawskiego standardu opieki zdrowotnej został zaadaptowany przez startup na aplikację, z której w Szwecji korzysta aż 90% kobiet, spodziewających się się dziecka. Preglife dostępny jest już na ponad dziesięciu rynkach, w tym również w Polsce. Miesięcznie z aplikacji korzysta aż 800 000 użytkowników. Ten wygodny przewodnik oraz źródło rzetelnych informacji oferuje swoim użytkownikom wiele przydatnych funkcji, dzięki którym młodzi rodzice mogą liczyć na realne wsparcie w okresie trwania ciąży oraz w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Szwedzki system opieki zdrowotnej opiera się między innymi na powszechnemu dostępowi. Dzięki temu obywatele mają łatwy dostęp do najwyższej jakości wsparcia. Szczególnie „zaopiekowani” czują się szwedzcy rodzice – państwo zdaje sobie sprawę, że troska o dzieci i młode rodziny to podstawa dobrze funkcjonującego społeczeństwa. Startup Preglife pozwolił przenieść jakość skandynawskiego systemu opieki zdrowotnej do Polski i umożliwić polskim rodzinom, które również zasługują na najwyższy standard, skorzystanie z bezcennej wiedzy specjalistów oraz szeregu pomocnych funkcji. To ważne, że w tym wyjątkowym, ale niezwykle wymagającym okresie, jakim jest ciążą oraz pierwsze miesiące życia dziecka, mogli liczyć na najlepsze możliwe wsparcie – mówi Bartłomiej Foszer, Business Advisor, Head of Growth in Poland.

Niechciana pamiątka po dojrzewaniu, wahaniach wagi i ciąży. Jak pozbyć się rozstępów?

Niezbędnik dla młodych i przyszłych rodziców

Aplikacja Preglife tworzona jest przez najlepszych skandynawskich profesjonalistów: lekarzy, położnych i specjalistów medycznych. Treści, udostępnione w wygodnej formie podcastów, artykułów i filmików, które aplikacja oferuje swoim użytkownikom, to oparte na faktach i nauce źródło wiedzy i ogromne wsparcie dla rodziców. Pozwolą uzupełnić oraz poszerzyć ich wiedzę, by jak najlepiej przygotować ich do nowej roli i znacznie ułatwić wiele spraw. Przydatne funkcje, takie jak wykres wagi, czy kalendarz ciąży umożliwią większą kontrolę i możliwość łatwego monitorowania rozwoju dziecka oraz zmian, które następują w organizmie matki podczas ciąży. Z kolei licznik skurczy, poradnik laktacyjny oraz kalendarz szczepień przydadzą się potem. Preglife okaże się cennym asystentem, na którego wsparcie młodzi rodzice będą mogli liczyć na każdym etapie.

Preglife jest darmową aplikacją, dostępną na App Store oraz Google Play. W Polsce korzysta  z niej aktualnie 180 000 użytkowniczek, z których 115 000 jest w ciąży. To znaczy, że ta skandynawska aplikacja wspiera co trzecią Polkę, która spodziewa się dziecka.

Materiał prasowy