Jeśli od dłuższego czasu pracujesz zdalnie, możesz odczuwać coraz poważniejsze konsekwencje, które związane są nie tylko z Twoim zdrowiem psychicznym, ale także fizycznym. Ból kręgosłupa jest bardzo powszechnym zjawiskiem, które związane jest ze zmianą trybu życia. Ze względu na to potrzebujemy ćwiczeń, które mogłyby pomóc nam rozluźnić napięcie mięśni oraz bóle w kręgosłupie. Doskonałym sposobem jest… fit ball!

Alternatywa dla morsowania sposobem na jędrny biust? Ćwiczenia na poprawę elastyczności skóry od ekspertów Samanta Lingerie

Fit ball: czym jest?

Z pewnością kojarzysz ten rodzaj ćwiczeń. Są to zajęcia w których wykorzystywana jest duża gumowa piłka. Nie jest ona stabilna, zatem ćwicząc na niej zmuszasz do pracy mięśnie głębokie. Pozwalają one zachować balans ciała. Tego typu zajęcia wzmocnią mięśnie, poprawią kondycję, odciążą kręgosłup i stawy. Z piłką możesz ćwiczyć w zaciszu własnego domu lub na specjalnych zajęciach, na których instruktor proponuje ćwiczenia dopasowane do Twojego poziomu. To aktywność idealna dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i nie mogą wykonywać innych ćwiczeń wzmacniających.

Najpopularniejsze ćwiczenie na świecie. Wyrzeźbi całe ciało! Podejmiesz wyzwanie?

Jak trenować?

Trening fit ball powinien trwać około 45-60 minut. Rozpocznij od krótkiej rozgrzewki, która przygotuje mięśnie do wysiłku. Pamiętaj, aby dokładnie rozgrzać swoje ciało. Chociaż może się wydawać, że ćwiczenia z piłką nie są zbyt wymagające, jednak to tylko wrażenie. W rzeczywistości są one intensywne i wymagają dużego zaangażowania. Podczas ćwiczeń zasadniczych, które następują po rozgrzewce, powinnaś zadbać o trening wszystkich partii ciała. Nie zapomnij o nogach, pośladkach, brzuchu, klatce piersiowej, rękach oraz plecach. Po treningu zasadniczym pora na relaks i rozciąganie. Dzięki tej fazie unikniesz późniejszego bólu mięśni. Trening fit ball możesz dostosować do swoich potrzeb. Znajdziesz ćwiczenia stojące, siedzące oraz leżące. To ćwiczenia ogólnorozwojowe, które angażują wszystkie mięśnie w ciele. Dzięki nim będziesz w stanie złagodzić ból kręgosłupa oraz mięśni.