Pewnie wiele razy słyszałaś o tym, że powinno się rano pić szklankę wody oraz, że w ciągu dnia powinno się spożywać jej określoną ilość. Jednakże istnieją dwa typy wód: źródlane i mineralne. Którą z nich wybrać, aby miała najlepsze prozdrowotne właściwości? Czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi? Może się wydawać, że to przecież tylko woda, ale prawda jest inna. Każda ma inny smak i właściwości, a różne typy wód charakteryzują się różnym stopniem nawadniania organizmu. Jaka woda jest najlepsza?

Coraz dziwniejsze powikłania po COVID-19. Ozdrowieńcy zaczynają mieć… urojenia

Typy wody

Wchodzisz do sklepu i stajesz przed półką wypełnioną różnymi butelkami. Jaka woda jest najlepsza? Którą z nich wybrać? Do tej pory pewnie nie zdawałaś sobie sprawy lub po prostu nie zastanawiałaś się nad tym, że wybranie odpowiedniej wody ma większe znaczenie.

Źródlana

Pozyskiwana jest z krystalicznie czystych źródeł znajdujących się w głębi ziemi. Ma mało składników mineralnych.

Stołowa

To wzbogacona o jeden lub kilka składników mineralnych woda źródlana. Efekt ten osiąga się poprzez dodanie wody mineralnej lub wybranych minerałów. Woda stołowa ma niewielki stopień mineralizacji.

Mineralna

To woda wydobywana z odwiertów głębinowych. Ma trzy stopnie mineralizacji: niskozmineralizowana, średniozmineralizowana lub wysokozmineralizowana.

Kilka powodów, dla których warto przekonać się do maseczek w płachcie

Jaka woda jest najlepsza?

Mineralna może pomóc nie tylko nawodnić organizm, lecz także odżywić go. Jeśli masz braki wapnia, magnezu, sodu, któregoś z chlorków lub siarczanów, to właśnie taka będzie najbardziej odpowiednia. Wody mineralne sprawdzą się także osobom aktywnym. Aby picie wody dawało lepsze efekty, warto poznać swój organizm i sprawdzić, których składników Ci brakuje i które będziesz mogła uzupełnić wraz z piciem wody. Wysokozmineralizowana będzie idealna podczas wysokich temperatur, w trakcie pracy fizycznej lub innej aktywności, w trakcie której wydalasz z siebie zwiększoną ilość potu. Wybranie odpowiedniej wody naprawdę ma znaczenie, dlatego warto czytać ich składy.