Pinterest wziął się za walkę z body shamingiem! Reklamodawcy muszą sprostać nowym wymaganiom serwisu, aby móc zareklamować swoje produkty. Zakazane zostało wspominanie o idealnym modelu sylwetki oraz BMI oraz zachęcanie do utraty wagi. Popularny serwis stał się jedną z większych platform, która całkowicie zakazuje reklam związanych z odchudzaniem. Przedstawiciele Pinteresta w oświadczeniu podają: „W ten sposób rozszerzamy naszą politykę reklamową, która od dawna zakazuje body shamingu oraz niebezpiecznych zaleceń i produktów związanych z utratą wagi”.

Pastelowa wiosna. Ten kolor pokochały dziewczyny. Jeden z najczęściej wyszukiwanych na Pintereście!

Czym jest Pinterest?

Pinterest to taka wirtualna tablica, na której możecie przypinać znalezione na innych profilach zdjęcia. Tworzenie galerii pozwala gromadzić przeróżne inspiracje z wielu dziedzin: wnętrzarskich, fryzjerskich, modowych czy beauty. Możecie je dowolnie segregować i udostępniać innym użytkownikom, który także mogą przypiąć je do swojej tablicy. Jest to typowo kobiecy serwis – szacuje się, że aż około 60 procent jego użytkowników to kobiety. Przedstawiciele serwisu podkreślają, że reklamy dotyczące zdrowego stylu życia czy aktywności fizycznej nadal będą dozwolone. Chodzi o to, by zakazać sugerowania, że użytkownicy powinni stracić parę zbędnych kilogramów. Co najważniejsze, nowa polityka wprowadzona została zgodnie ze wskazówkami amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Zaburzeń Odżywiania.

TOP 5 mody 2021 na Pintereście. Te rzeczy to tegoroczny must have!

Pozytywne zmiany w polityce Pinteresta

Brytyjscy naukowcy już od dłuższego czasu ostrzegają, by nie słuchać wszystkich rad dotyczących diety i treningów, które spotkamy w internecie. Zespół badawczy postanowił wziąć pod lubię porady najbardziej wpływowych na Wyspach blogerów. Odkryli, że osiem rad na dziewięć jest wyssanych z palca.

„Badanie to stanowi dowód na destrukcyjną siłę mediów społecznościowych. Każdy Tom, Dick lub Harry może pójść w eter, opublikować to, co mu się podoba, a jego zwolennicy mu uwierzą” – powiedział Tam Fry, przewodniczący brytyjskiego National Obesity Forum.

Teraz z takimi fałszywymi poradami i wzbudzaniem poczucia winy oraz body shamingiem chce walczyć także Pinterest.