Beyonce wzięła udział w sesji zdjęciowej promującej swoją najnowszą kolekcję Ivy Park. Zdjęcia opublikowano w ostatni piątek, a reakcja na nie jest smutna i bardzo wymowna. Internauci szybko wykrzyczeli wściekłość na temat wyglądu artystki. Nazywali ją przy tym za starą, za męską, za grubą i zmęczoną.

Czytając komentarze, można odnieść wrażenie, że im bardziej obrażały gwiazdę, tym z bardziej pochlebnym oddźwiękiem się spotykały. Wszystkie opinie, których autorzy próbowali bronić Beyonce, były natychmiast negatywnie komentowane.

Beyoncé w nowej fryzurze. To jej najkrótsze włosy od lat

Sesja zdjęciowa Beyonce Ivy Park

Beyoncé wygląda fantastycznie na zdjęciach, ale tak naprawdę zupełnie nie o to chodzi. Desperacko smutny i oburzający aspekt tej klęski nie polega na tym, że mówią nieprawdę na temat wyglądu kobiety. Chodzi o to, że każdy czuje się zmuszony do tak zaciekłego ataku. Zniewagi te świadczą o nienawiści społeczeństwa do kobiet. I zwłaszcza tych kobiet, którym udaje się osiągnąć sukces. Dążenie do realizacji marzeń i osiągnięcia wyznaczonego celu wywołuje u wielu odrazę. Mizoginistyczny świat oparty na poniżaniu, szufladkowaniu, zacieraniu historii i próbach wyciszania kobiecego głosu,  współcześnie opiera się w dużej mierze na poziomie zadowolenia z życia osób, które go kreują. Nikt szczęśliwy nie spędzałby czasu na pisaniu anonimowych i zjadliwych komentarzy na temat obcej osoby. Nie ma złotego środka, zastrzyku na wyeliminowanie tego paskudztwa ze świata w jednej chwili. Warto jednak, mimo wszystko, mówić o owych rażących pokazach mizoginii, a osobom pozostawiającym takie komentarze polecić poszukanie sedna problemu w sobie.

Jak mieszkają Aneta i Robert Żuchowscy ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia”?