Trend #PostYourPill pojawił się na TikToku w listopadzie. Znany influencer i ambasador zdrowia psychicznego, dr Alex George, postanowił podzielić się wynikami ostatniej ankiety, którą przeprowadził w internecie. Wyniki te pokazały, że 75% jego odbiorców przyznało, że doświadczyło napiętnowania, osądzania i dyskryminacji ze względu na przyjmowanie leków, które poprawiają ich zdrowie psychiczne.

Nowy trend na TikToku

Otworzywszy się na temat własnej straty i procesu żałoby, dr Alex ma już dość. Zadał więc kluczowe pytanie „ilu ludzi nie otrzymuje leczenia, którego potrzebuje oraz czy zasługują oni na piętnowanie? To MUSI się zmienić”. Następnie dr Alex poprosił ludzi, aby dołączyli do niego i opublikowali film z hasztagiem #PostYourPill. Zajmując dumne stanowisko przeciwko piętnowaniu leków, spowodował, że wieści wkrótce rozeszły się po całej społeczności. Odważni członkowie społeczności medycznej również wkrótce zaczęli dzielić się swoimi lekami obok swoich historii.

@dralexgeorge

#PostYourPill #medicationstigma #mentalhealth #dralex #health #learnontiktok #selfcare #doctor #fyp

♬ Surrender – Natalie Taylor

Wśród tych, którzy zajęli stanowisko wobec trendu #PostYourPill, była między innymi Malin Anderson, która w mediach społecznościowych zawsze wypowiadała się szczerze na temat własnego bólu i straty, której doświadczyła. Hashtag ma obecnie 516 tys. wyświetleń w TikTok i wciąż rośnie. Ludzie z całego świata dzielą się swoimi historiami o lekach na platformach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, Twitter i TikTok.

 

Sonda

Nowy trend na TikToku

Co sądzisz o tym trendzie na TikToku?

Dr Alex był powszechnie chwalony za odwagę i zaangażowanie w szerzenie świadomości na temat ważnych dla niego spraw. Walka o zdrowie psychiczne sprawia, że osoby czują się wyjątkowo odizolowane. W świecie, w którym media społecznościowe mają ogromne znaczenie dla społeczeństwa, jest to trend, którego potrzebowaliśmy, aby wpłynąć na młodsze pokolenia. Bycie częścią potężnej grupy ludzi, których odwaga może pomóc „odstygmatyzować” postawy wobec szukania pomocy, jest wzmacniające i inspirujące do działania.

Szukasz więcej informacji na temat zdrowia psychicznego?

Instagram wprowadził zaskakującą zmianę. Wszystko w trosce o zdrowie psychiczne użytkowników

Zdiagnozowano u mnie zaburzenia lękowe i depresję. Przetestowałam kołdrę obciążeniową

„Płaczę codziennie”. Bella Hadid szczerze o lękach i depresji

Nowa Zelandia z częściowym zakazem palenia. Młode pokolenia już nie kupią papierosów