Codziennie staramy się dbać o zdrowie stosując zdrową dietę i aktywność fizyczną. Wypijamy odpowiednią ilości wody i dbamy o wiele innych nawyków. Wszystko to ma pomóc nam zadbać o dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Jeśli chodzi o tematykę zdrowego odżywiania – pod tym względem, nie brakuje porad, które mają pomóc nam polepszyć stan zdrowia, zadbać o sylwetkę, stan skóry, a dodatkowo dostarczyć energii. Jednak prawda jest taka, że wiele z nich tak naprawdę można spokojnie pominąć z codziennego harmonogramu:

Dieta dla włosów czyli co jeść, by mieć mocne i lśniące pasma przez cały rok

Detoksykacja organizmu ma na celu oczyszczenie ciała z toksyn i wspomagania procesu przemiany materii. Wiele osób często sięga po specjalnie przygotowane diety lub przechodzi wyłącznie na płynne pokarmy, ale w rzeczywistości o wiele lepsze są długoterminowe działania, niż drastyczna zmiana nawyków żywieniowych. Badania potwierdziły, że oprócz tymczasowej utraty masy ciała, takie działanie nie przynosi większych rezultatów – wyjaśnia ekspert Kellie Gragg, dyrektor ds. usług klinicznych Z Colorado Springs, dodając Ciało zostało zaprojektowane w taki sposób, by neutralizować i eliminować większość toksyn, na które jesteśmy narażeni każdego dnia.

O wiele lepszym rozwiązaniem, niż stosowanie restrykcyjnych diet jest zbilansowana i zdrowa dieta, pełna pokarmów roślinnych.

Dlaczego warto przejść na dietę Wegetariańską?

Kolejnym nawykiem, który lepiej pominąć jest liczenie kalorii. To jeden z elementów komercyjnych programów odchudzania, który w rzeczywistości nie przynosi niczego dobrego. Nie jest to precyzyjny pomiar, który może prowadzić do frustracji i zniechęcenia do dalszych działań. Nie wszyscy spalają kalorie w tym samym tempie.  – tłumaczy Robin Foroutan dietetyk medycyny integracyjnej w Nowym Jorku.