Znasz dalgona coffee? Nie tak dawno ten napój kawowy podbijał internet. Wszyscy publikowali zdjęcia szklanek wypełnionych przepyszną, kawową pianką.  Dzisiaj zamiast dalgona coffe pojawia się nowość – moon milk.

Nowy trend w instagramowej estetyce. Sielankowe #cottagecore daje poczucie beztroski i bezpieczeństwa

Moon milk czyli księżycowe mleko

Moon milk to mleczny napój o bardzo korzennym smaku. To, co czyni go wyjątkowym to dodatek sproszkowanej ashwagandhy, którą nazwano indyjskim żeń-szeniem. To idealny napój dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Nietypowa roślina nadaje mleku właściwości redukujących stres.

Za co internauci pokochali moon milk?

Ten nietypowy napój internauci pokochali nie tylko ze względu na dodatki, lecz także wygląd. Występuje w pięknych, pastelowych kolorach, które na zdjęciach wyglądają przepięknie. Napój dodatkowo doceniany jest za właściwości – regularnie spożywany zmniejsza ryzyko nowotworów. Charakteryzuje się również właściwościami wyciszającymi i odprężającymi, dlatego zaleca się spożywać go przed snem.

Rozświetlająca mgiełka do twarzy, która zapewni efekt glass skin. Naturalny przepis

Skąd wywodzi się moon milk?

Napój ten wywodzi się z Ajurwedy, czyli medycyny indyjskiej. Jej podstawą jest utrzymanie harmonii między ciałem, duszą i umysłem. Moon milk można przygotować na wiele sposobów, istnieją chociażby wersje z lawendą, kurkumą czy rumiankiem. Każda z nich ma nieco inne właściwości. Lawenda wycisza, kurkuma działa przeciwzapalnie, a rumianek – redukuje stres. Swoje piękne kolory napar zawdzięcza naturalnym dodatkom: kurkumie, lawendzie, matchy i sproszkowanym burakom. W  najbardziej podstawowej wersji składa się z mleka migdałowego, miodu, ashwagandhy oraz cynamonu.

 

Wbrew pozorom ten magiczny napój można pić nie tylko wieczorem. Świetnie się sprawdzi przed stresującymi wydarzeniami np. rozmową o pracę, czy egzaminem. Pijąc moon milk uzyskasz idealną harmonię i będziesz przygotowana na wszystkie wyzwania dnia.