Chociaż wiosna kojarzona jest głównie z budzeniem się do życia, piękną pogodą, kolorami, zieleniącymi się roślinami, dłuższymi dniami i wieloma innymi pozytywnymi zmianami, to dla naszego organizmu może być wyjątkowo trudna. Wiosenne przesilenie może dotknąć każdego z nas. Spadek energii, zmniejszenie koncentracji, ospałość, przybieranie na wadze to tylko niektóre z objawów. Co możesz zrobić, aby uniknąć tego i w nowy sezon wkroczyć z uśmiechem na twarzy?

Kosmetyk, który przygotuje skórę na wiosnę – złuszcza, wygładza i nawilża

Przesilenie wiosenne: obudź swój organizm

Jesienią i zimą nasz organizm naturalnie przestawia się na oszczędzanie energii. Spala mniej kalorii, a ograniczenie ruchu spowalnia nasz metabolizm. Metabolizm to wszystkie procesy, które zachodzą w naszym organizmie. To, co jemy, ma ogromny wpływ na naszą przemianę materii, dlatego aby ją polepszyć i pobudzić nasz organizm, powinnyśmy zwracać uwagę na to, co jemy. Czarną herbatę zamień na zieloną i nie zapominaj o przyprawach. Chili, pieprz, curry, imbir sprawdzą się fantastycznie. Dodatkowo zadbaj o dostarczenie swojemu ciału witamin A, E, D i tych z rodziny B.

Przesilenie wiosenne: ruch!

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. To ona pobudza nasz organizm i napędza nas do działania. Pandemia zmusiła nas do drastycznego ograniczenia ruchu, jednak jest on niezbędny dla naszego zdrowia. Świetnym sposobem są spacery, które pomogą Ci wykonać dzienne zapotrzebowanie na ruch. Możesz także pójść o krok dalej i zdecydować się na rozpoczęcie treningu.

Wraz z wiosną pojawia się problem wypadania włosów. Jak wzmocnić włosy na wiosnę?

Zregeneruj się

Postaraj się o to, aby zachować równowagę pomiędzy ruchem i odpoczynkiem. Wyznaczenie granicy między pracą a czasem prywatnym staje się coraz trudniejsze, zwłaszcza gdy pracujesz zdalnie, ale dla Twojego zdrowia i samopoczucia powinnaś postawić wyraźną granicę. Postaraj się także jeść o stałych porach i zadbaj o harmonogram dnia. Stały rytm dobowy jest dla naszego organizmu niezwykle ważny. Dlatego właśnie nie powinnaś go zaniedbywać! W ten sposób sprawisz, że przesilenie wiosenne nie będzie Ci straszne!