Wiele osób jest już świadomych, że właściwie dobrany materac stanowi absolutną podstawę, jeżeli chcemy zapewnić sobie odpowiednią regenerację. Dobrze dobrany materac pozwala też uporać się z bólami kręgosłupa, a także wspierać krążenie krwi. W tej roli świetnie sprawdzają się materace termoelastyczne. Co odróżnia je od innych podłoży do spania?

Materace termoelastyczne – krótka charakterystyka

Materace termoelastyczne w całości lub w części zbudowane są z pianki poliuretanowej termoelastycznej. Jej charakterystyczną cechą jest dopasowywanie się do kształtu ciała osoby śpiącej pod wpływem jego temperatury. Materac termoelastyczny „zapamiętuje” ten kształt, dlatego jego inna nazwa to materac z pamięcią lub materac memory.

Co to oznacza w praktyce? Początkowo materac może wydawać się twardy i niewygodny, ale już po około dwóch tygodniach, gdy „przyzwyczai” się do kształtu ciała, staje się miękkim i wygodnym, a jednocześnie sprężystym i dobrze podpierającym ciało gniazdkiem. Taki materac pozwala na delikatne zanurzenie, ciało jest otulone i dobrze dogrzane.

Pianka termoelastyczna nie jest nowym wynalazkiem, ale pierwotnie była pilnie strzeżoną tajemnicą NASA. Agencja kosmiczna opracowała ją w epoce lotów załogowych w kosmos. Dziś może to wydawać się mało istotne, ale prawda jest taka, że NASA bardzo dbała o swoich astronautów. Dlatego jeśli wybierasz materac z pianki termoelastycznej, możesz być pewna, że sięgasz po naprawdę porządny produkt.

Materace termoelastyczne Hilding Anders – poznaj dwa popularne modele

Hilding Rumba

Materac zbudowany jest z dwóch warstw pianek – wysokoelastycznej pianki Velvet Touch oraz termoelastycznej pianki Visco. Takie połączenie dwóch rodzajów pianek poliuretanowych daje dwie korzyści. Pianka wysokoelastyczna dba o prawidłowe podparcie ciała (to dzięki niej materac ma 7 stref podparcia), natomiast pianka termoelastyczna pomaga zminimalizować napięcie mięśniowe, co przekłada się na głębszy i bardziej regenerujący sen.

Materac Hilding Rumba polecany jest między innymi parom o dużej różnicy wagi. Ponieważ pianka nie przenosi drgań, ruch jednej osoby nie będzie miał wpływu na drugą. Nie ma tu też efektu znanego z materacy sprężynowych bonellowych, w których obciążenie materaca z jednej strony powoduje jego wypiętrzenie z drugiej. Materac Hilding Rumba ma status wyrobu medycznego.

Hilding Salsa

Ten model także składa się z dwóch warstw i rodzajów pianek. Wierzch to znana nam już pianka termoelastyczna Visco, natomiast warstwa spodnia to wysokoelastyczna pianka Flexifoam. Materac ma wyraźnie zaznaczone 7 stref twardości, co ma znaczenie dla przyjmowania fizjologicznej pozycji w czasie snu i utrzymywania kręgosłupa w linii prostej. Jest wyrobem medycznym, polecanym między innymi osobom narażonym na powstawanie odleżyn. Dzięki dużej elastyczności punktowej dobrze nadaje się dla par, nawet tych o dużych różnicach wagi i wzrostu.

Oba modele materacy nadają się na stelaże z regulowaną wysokością zagłówka. Nie odkształcają się nawet przy długotrwałym ułożeniu pod kątem. Producent – marka Hilding Anders – daje aż 15 lat gwarancji na wkłady materacy.

materac

Dla kogo polecane są materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne nadają się dla każdego. Niezależnie od tego, czy borykasz się z problemami zdrowotnymi, czy nie, możesz spać na materacu termoelastycznym. To wygodne i bardzo komfortowe rozwiązanie nie jest zarezerwowane dla konkretnych grup odbiorców, aczkolwiek nie da się ukryć, że są osoby, które powinny pomyśleć o takim materacu. Są to przede wszystkim chorzy na choroby reumatyczne i borykający się ze zwyrodnieniami stawów. Materace termoelastyczne stymulują krążenie krwi, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać prawidłową temperaturę ciała, co przekłada się na zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Ponadto taki materac sprawdzi się w przypadku osób z odleżynami – poprawa krążenia krwi pozwala na jej lepszy przepływ w miejscach uciskanych przez długotrwałe leżenie. Materac nie powoduje ucisku, więc ryzyko powstania odleżyn znacząco maleje.

Osoby z bólem kręgosłupa także odczują ulgę, ponieważ dzięki rozluźnieniu mięśni pleców i ustabilizowaniu kręgosłupa ból będzie zdecydowanie słabiej odczuwalny. Materace termoelastyczne w pokrowcu niepowodującym alergii są również dobrą propozycją dla osób borykających się z alergiami wziewnymi i kontaktowymi.

Co to znaczy, że materac termoelastyczny jest wyrobem medycznym?

Materace termoelastyczne Hilding Anders przeszły rygorystyczne testy pod względem prozdrowotnym i zyskały stosowne certyfikaty. To ważna informacja dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują specjalnego materaca. Takie oznaczenie nie tylko ułatwia znalezienie tego najlepszego, ale też pozwala zapłacić za niego niższą cenę. Jest to możliwe, ponieważ wyroby medyczne sprzedawane są z obniżoną stawką VAT – nie 23%, a tylko 8%. Dzięki temu materac medyczny może być tańszy od podobnego materaca, który nie ma takiego statusu.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

 

Artykuł sponsorowany