Jesteś tym, co jesz – z pewnością dobrze znasz to powiedzenie. Czy jednak spożywane przez nas produkty mogą wpływać na naszą cerę, zaostrzając trądzik i powodując inne choroby skórne? Okazuje się, że tak.

Istnieje kilka ogólnych zaleceń dotyczących diety, które mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia trądziku lub łagodzeniu jego objawów. Oto one.

Jak skutecznie poradzić sobie z wypryskami na biuście?

Jaka żywność wywołuje trądzik?

Unikaj produktów wysoko przetworzonych

Produkty, takie jak fast foody, przekąski typu chipsy, słodycze i napoje gazowane zawierają dużą ilość cukrów prostych, tłuszczów nasyconych i innych substancji mogących wpływać na skórę. Staraj się ograniczać spożycie takich produktów.

Ogranicz cukry i produkty mleczne

Dieta bogata w cukry proste i produkty mleczne może zwiększać ryzyko wystąpienia trądziku. Ograniczenie spożycia cukrów prostych i mleka może z kolei pomóc w zmniejszeniu wyprysków.

Unikaj tłustych potraw

Staraj się ograniczać spożycie tłustych, smażonych potraw, np. takich jak frytki. One również mogą nasilać trądzik.

Unikaj nadmiernego spożywania kofeiny i alkoholu

Zarówno kofeina, jak i alkohol mogą wpływać na skórę. Staraj się spożywać je z umiarem.

Co jeść, by mieć piękną cerę?

Zwiększ spożycie owoców i warzyw

Produkty bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry. Świeże owoce i warzywa powinny stanowić ważny element twojej diety.

Pij dużo wody

Nawilżenie organizmu jest ważne dla zdrowej skóry. Pij odpowiednią ilość wody, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie.

Jeśli zmagamy się z problemami cery i mamy wątpliwości co do właściwie dobranej, korzystnie wpływające na kondycję naszej skóry diety, zawsze warto wybrać się po fachową poradę do specjalisty, który pomoże skomponować plan żywieniowy zgodnie ze stylem życia i codziennym zapotrzebowaniem na poszczególne składniki odżywcze. Wówczas zyskujemy pewność, że dieta będzie dla nas odpowiednia, służąca nie tylko skórze, ale i całemu organizmowi a zarazem w pełni bezpieczna.

Śniadanie, które pomaga schudnąć. Wystarczy połączyć ze sobą płatki owsiane, mleko i…