Zaskórniki zamknięte pojawiają się nie tylko na młodej skórze, ale również tej, która należy do dojrzałych, dorosłych osób. Te skórne zmiany występują bardzo powszechnie. Bywają uciążliwe i trudne do wyleczenia. Czasem kluczowe jest poznanie przyczyny, dla której powstały oraz miejsce, w którym się pojawiają. O czym świadczą zaskórniki?

Ten domowy kosmetyk pomógł mi uratować suche skórki. Łatwy przepis, który zadba o Twoje dłonie

Czym są zaskórniki zamknięte?

Tworzą się przez nieprawidłowy proces złuszczania się naskórka oraz nadmierne wydzielanie się sebum. Przez to powstają specyficzne grudki i nierówności na skórze. To białawe grudki, które są charakterystyczne zwłaszcza dla cery tłustej i mieszanej, chociaż mogą występować na każdym typie. Czasem mimo najlepszej świadomej pielęgnacji i tak mogą pojawiać się tego typu niedoskonałości. Przeważnie wystarczy uregulowanie diety i uzupełnienie niedoborów. Samo stosowanie preparatów może okazać się nieskuteczne, ponieważ będą one działać na objawy, a nie na przyczynę. Może to się wydawać drobnym problemem, ale może świadczyć o nadmiernym spożywaniu słodyczy i tłustych, ciężkostrawnych posiłków, problemach hormonalnych czy chorobach autoimmunologicznych oraz nietolerancjach pokarmowych. Ważne jest miejsce, w których występują!

Zaskórniki, a zatkane pory to dwie różne rzeczy. Zdziwisz się, jaka jest różnica

O czym mogą świadczyć niedoskonałości cery?

Czasem wystarczy zmiana diety lub pielęgnacji, ale co, jeśli problem nie mija? Może to wtedy oznaczać, że masz problem z narządami wewnętrznymi i chodzi o poważniejszą chorobę. Jak się okazuje, znaczenie ma miejsce, na którym pojawiają się zaskórniki zamknięte. Zobacz, o czym może ono świadczyć! Zaskórniki zamknięte mogą występować na różnych obszarach twarzy.

Nad brwiami – obniżenie odporności.

Pomiędzy brwiami – problemy z wątrobą.

Czoło – problemy trawienne i nieprawidłowa praca jelit, bardzo często związana ze zbyt dużą ilością spożywanych cukrów. Innym powodem może być stres oraz nieregularny tryb życia.

Pod oczami – problemy z układem moczowym.

Okolice nosa – nieprawidłowa praca serca, wysoki poziom cholesterolu lub złe ciśnienie krwi. Zaskórniki w tym miejscu mogą oznaczać nietolerancje pokarmowe.

Policzki – problemy z wątrobą, żołądkiem, niewłaściwa dieta oraz alergie pokarmowe.

Broda – pojawiające się zaskórniki na brodzie mogą świadczyć o problemach stomatologicznych.