W ostatnim czasie to kubeczki menstruacyjne i podpaski z bawełny organicznej stały się alternatywą tradycyjnych środków higienicznych. To rozwiązania z cyklu less waste, które dbają o komfort i bezpieczeństwo kobiet, a jednocześnie mają na względzie ochronę środowiska i zmniejszenie ilości produkowanych zanieczyszczeń. Ale to nie jedyne produkty, które dają nam wybór. Wiele kobiet coraz częściej sięga po majtki menstruacyjne.

Okres wolny od pracy. Pierwsza polska firma wprowadza urlop menstruacyjny

Czym są majtki menstruacyjne?

To specjalistyczna bielizna, która zastępuje podpaski, tampony, a nawet kubeczki menstruacyjne.  Podczas miesiączki majtki mają zapewniać uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo niepozornie, to ich wykonanie różni się od tradycyjnej bielizny.

Majtki menstruacyjne przypominają klasyczne figi, ale są uszyte ze specjalnej tkaniny i mają dodatkowe warstwy, które absorbują i odprowadzają wilgoć.

Dobór odpowiedniego materiału i zabezpieczające warstwy zapewniają uczucie komfortu i zapobiegają przeciekaniu. To rozwiązanie, które w przeciwieństwie do jednorazowych środków higieny intymnej, może posłużyć przez naprawdę długi czas. A to sprawia, że bielizna staje się kolejną ekologiczną alternatywą. Wybierając taką formę ochrony znacząco ograniczamy ilość produkowanych śmieci.

Alternatywa tamponów i podpasek

Majtki są wykonane z chłonnej i przepuszczającej powietrze tkaniny. Wiele modeli zapewnia również ochronę antybakteryjną, dlatego podczas noszenia są praktycznie niewyczuwalne. Zapewniają skuteczną chłonność i uczucie suchości.

Częstotliwość zmiany jest kwestią bardzo indywidualną. Kiedy poczujesz, że krew menstruacyjna nie została wchłonięta w warstwę materiału a majtki nie są już suche, to znak, by zmienić je na nowy, świeży model.

Koniec podatku od tamponu. Wielka Brytania wyznacza nowe standardy

Majtki menstruacyjne to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku. Możliwość wielokrotnego użytku sprawia, że coraz więcej kobiet skłania się ku takiemu rozwiązaniu. Bielizna dopasowuje się do kształtu ciała, nie uwiera ani nie powoduje otarć. Można zakładać ją w każdy dzień okresu lub zastosować jako ochrona na noc.