Koronawirus stał się problemem całego świata. Niebezpieczeństwo zarażenia jest już obecne we wszystkich krajach europejskich. Aby zminimalizować ryzyko, zaleca się pozostanie w domu. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.

Wychodząc na zewnątrz, warto mieć przy sobie płyn do dezynfekcji rąk oraz ochronną maseczkę. Tę, z powodzeniem możesz przygotować sama, jeśli tylko trochę znasz się na szyciu.

12 godzin pracy, zmęczenie i ślady odciśniętych masek na twarzy. Chiny składają hołd pielęgniarkom walczącym z koronawirusem

Milita Nikonorov łódzka projektantka mody postanowiła nagrać krótki instruktaż, w którym krok po kroku tłumaczy, w jaki sposób uszyć ochronną maseczkę w domowych warunkach.

Projektantka na wstępie tłumaczy, że jest to maseczka ochronna, a nie przeciwwirusowa. Pomysł na stworzenie tutorialu narodził się z wielu próśb, które internautki kierowały do Mility. W związku z tym, po konsultacji z lekarzami, projektantka pokazuje krok po kroku jak uszyć maseczkę – na filmiku znajdziemy dwa proste modele, tak aby nawet osoby, które niewiele szyją na co dzień poradziły sobie z tym zadaniem.

Jak ochronić się przed koronawirusem? Fakty i mity

Maseczki powinny nosić osoby, które czują się chore i osłabione. Warto też mieć pod ręką maseczkę, kiedy wybieramy się w duże skupiska ludzi – np. robiąc zakupy w sklepie. Maseczki nie należy nosić dłużej niż pół godziny, a po tym czasie należy ostrożnie zdjąć ją z twarzy i wyprać w gorącej wodzie, a następnie zalać wrzątkiem.