Rząd zadecydował o zniesieniu obostrzeń epidemicznych w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na konferencji prasowej 24 marca, że zniknie między innymi obowiązek noszenia maseczek. To koniec zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Jest także decyzja w sprawie pozostałych obostrzeń.

„Średnia liczba dziennych nowych zakażeń spadła dziś poniżej 10 tys. Po blisko dwóch tygodniach zmniejszenia skali spadków mamy do czynienia od kilku dni z przyspieszeniem tendencji spadkowej. Czas na kolejne decyzje”, napisał w środę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Co zrobić ze zużytymi maseczkami, których już nie potrzebujesz?

Koniec obostrzeń w Polsce. Znika między innymi obowiązek noszenia maseczek

Dzisiaj rano Adam Niedzielski poinformował, że od 28 marca w Polsce nie trzeba będzie już nosić maseczek w przestrzeniach zamkniętych. – Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk. Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu, powiedział Adam Niedzielski.

 

Sonda

Koniec obostrzeń w Polsce

Co sądzisz o zniesieniu obostrzeń w Polsce?

Wirusolog prof. Włodzimierz Gut stwierdził, że „obostrzenia epidemiczne w znacznym stopniu nie były u nas przestrzegane, ich zniesienie lub utrzymanie nie ma zatem większego znaczenia”.

Oto ranking najszczęśliwszych krajów na świecie. W nowym zestawieniu Polska zanotowała spadek