Pomimo tego, że solaria tracą na popularności, wciąż korzysta z nich ogromna liczba ludzi. Niestety z roku na rok do solarium przychodzą coraz młodsze osoby. Tendencja ta doprowadziła do ustanowienia nowego prawa, które reguluje korzystanie z takich miejsc. Od listopada 2017 roku z solarium mogą korzystać osoby, które ukończyły osiemnaście lat.

Oprócz tego w placówkach, które oferują takie usługi, obowiązkowe jest zamieszczanie informacji o ryzyku związanym z opalaniem. Niestety na taką informację najprawdopodobniej nie trafiła matka dwójki dzieci Mallory Lubbock. Jako nastolatka niemalże codziennie opalała się w solarium. Po dziesięciu latach nad jej ustami pojawiła się malutka plamka.

ZOBACZ TEŻ: WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA CHOREJ NA RAKA SKÓRY TAWNY WILLOUGHBY

Po przeprowadzeniu wnikliwych badań lekarze zdiagnozowali czerniaka. Po operacji 26-latka opublikowała na Facebooku zdjęcia swojej twarzy. Przysięgła, że nigdy nie pozwoli swojej córce korzystać z solarium.

Uzależniona od opalania Mallory przez dwa lata opalała się niemalże codziennie. Co prawda, co jakiś czas napotykała ostrzeżenia dotyczące solarium, jednak nigdy nie traktowała ich poważnie.

ZOBACZ TEŻ: ZNAMY SEKRET PIĘKNEJ OPALENIZNY GORĄCYCH MODELEK VICTORIA’S SECRET!

Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Publikując zdjęcia, chce uświadamiać społeczeństwo. Zależy jej na tym, aby jak najmniej osób odwiedzało solaria oraz opalało się z odpowiednim zabezpieczeniem przed słońcem.

Ludzie, którzy przed 35 rokiem życia korzystają z solarium, zwiększają ryzyko wystąpienia czerniaka o 75 procent. To najniebezpieczniejsza postać raka skóry. Powoduje największą liczbę zgonów.