Julka Kuczyńska zaapelowała na swoim InstaStory do wszystkich osób z chorobami tarczycy: „Nie zabiegi, tylko najpierw trzeba iść do lekarza”. To bardzo ważna odezwa, ponieważ coraz więcej osób słyszy diagnozę związaną z tarczycą.

Trik, z którego korzysta milion użytkowników. Wystarczy kilka torebek herbaty

Choroby tarczycy

Jak pokazują statystyki, coraz więcej z nas słyszy diagnozę dotyczącą chorób tarczycy. Najbardziej popularne jest Hashimoto i niedoczynność. Choroby tego gruczołu są bardzo dotkliwe dla wszystkich. Ponieważ tarczyca reguluje cały nasz organizm i produkuje hormony, osoba, u której pracuje nieprawidłowo, doświadcza wielu przykrych objawów. Z tych, które są widoczne od razu, to pogorszenie cery, problemy z owłosieniem, charakterystyczne puchnięcie oraz tycie. Z tych, które dotykają naszej psychiki i codzienności, to ogromna ospałość, problemy z koncentracją oraz stany depresyjne. Julka Kuczyńska również ma problemy z tarczycą, do czego przyznała się na swoim InstaStory.

Julka Kuczyńska o problemie chorób tarczycy

Tknięta InstaStory Karoliny Pisarek, zaapelowała do swoich obserwatorów, aby nie słuchali tego typu rad, tylko najpierw udali się do lekarza, i unormowali swoje hormony, a dopiero potem zajęli się wspomagaczami w postaci diety, treningu i zabiegów medycyny estetycznej. Zwróciła uwagę, że tak powinna wyglądać prawidłowa kolejność, a nie tak, jak przedstawiła to jedna z influencerek. Maffashion nie chciała zdradzić jej nazwiska, jednak reklama zabiegu zamrażania tłuszczu, którą umieściła na swoim InstaStory Karolina Pisarek nie umknęła internautom i szybko połączyli fakty.

„Nie zależy mi na tym, żeby robić dramy, tylko przejść do tematu niewprowadzania w błąd ludzi, którzy chorują na choroby tarczycy” – tłumaczyła swoją decyzję o nie zdradzaniu nazwiska osoby, do której się odnosi.

„W owym story rozchodziło się tylko i wyłącznie o przytycie. (…) Nie jest tak, że bierze się leki i koniec. Potrzebna jest odpowiednia dieta, ćwiczenia, można iść na jakieś zabiegi, ale to wszystko jest uzupełniające obok podstawy, czyli pójścia do endokrynologa, zbadania się, uregulowania gospodarki hormonalnej. Najpierw badania, a później inne rzeczy. Jak mam w domu uwaloną podłogę, to nie wystarczy na niej położyć nowego dywanu” – opowiada Julka Kuczyńska.

Silny ból podczas menstruacji może być objawem choroby. Nie ignoruj znaków, które wysyła ciało

Maffashion podkreśliła, żeby najpierw wykonać badania, na podstawie których lekarz postawi diagnozę oraz dobierze odpowiednią dawkę leków. Julka Kuczyńska wyraziła obawę, że reklamy zabiegów, które mówią o cudownym remedium na choroby zniechęci ludzi do farmakoterapii i leczenia tarczycy.

„Jeśli jesteśmy osobami publicznymi, to bardzo proszę, dbajmy o to, co mówimy, aby nie wprowadzać innych w błąd, bo może się to dla nich skończyć naprawdę nieprzyjemnie” – zaapelowała na sam koniec.

Julka Kuczyńska na InstaStory źródło: instagram.com/maffashion_official