Kolejna zagraniczna gwiazda popiera ostatnie wydarzenia, które dzieją się w Polsce. Strajk kobiet osiągnął niesamowite poparcie. Kolejne osoby przyłączają się do protestujących pokazując swoją solidarność i wsparcie dla praw kobiet. Polacy wyszli na ulice miast, by manifestować swój sprzeciw wobec kontrowersyjnej decyzji Trybunały Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Mama ginekolog wspiera protesty polskich kobiet: „wiem, że wygramy”

Podczas wielkiego Marszu na Warszawę, który odbył się w piątek 30 października przybyli ludzie z całej Polski. W demonstracji wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. Miasto w okolicach centrum zostało zablokowane na kilka godzin.

Cały protest przebiegał w atmosferze pokojowej – kobiety, mężczyźni i starsze osoby wyszły na ulicę, aby pokazać swoje zaangażowanie. Spokój zakłócili pseudokibice, którzy atakowali protestujących.

Strajk kobiet – Jane Fonda o protestach w Polsce

Jane Fonda wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji w Polsce. Amerykańska aktorka i aktywistka okazała swoje wsparcie:

Chylę czoła przed polskimi kobietami i dobrymi mężczyznami, którzy wspierają je w protestach przeciwko odebraniu kobietom prawa do kontrolowania własnego ciała. Żaden rząd, żadna grupa mężczyzn nie ma prawa zmuszać kobiety do rodzenia. Rząd musi trzymać się z dala od decyzji kobiet dotyczących ich ciał. Ale patriarchat jest ranny. Wie, że siła kobiet rośnie i boi się jej. To jest kąsanie zranionej bestii. Niebezpieczne, ale skazane na porażkę. Bądźcie silne. Przesyłam miłość i wyrazy podziwu ze Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy z Wami! – powiedziała w rozmowie z Pismem.

Jane Fonda popiera Strajk Kobiet. Artystka jest znana z angażowania się w sprawy społeczne, m.in. dotyczące ochrony środowiska. Aktywistka walczy także z nietolerancją oraz broni praw mniejszości narodowych. Teraz postanowiła wyrazić swoje oburzenie związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce.