Jaki tryb życia prowadzisz na co dzień? Lubisz wcześnie kłaść się spać i być aktywna od samego rana, czy raczej wolisz działać do późnych godzin nocnych, odsypiając wszystko do południa? Okazuje się, że to, czy jesteś porannym skowronkiem, czy raczej nocnym markiem, ma niebagatelny wpływ na twoją urodę.

Jaki tryb życia jest bardziej korzystny dla wyglądu? Sprawdźmy.

5 superszybkich FRYZUR na zabiegany poranek

Tryb życia a uroda: lepiej być porannym skowronkiem czy nocnym markiem?

Nocny marek jest często aktywny i kreatywny w godzinach wieczornych lub nocnych. Osoby o nocnym trybie życia, czyli tzw. sowy, mogą być bardziej skoncentrowane na pracy twórczej, nauce, rozrywce lub spotkaniach towarzyskich po zachodzie słońca.

Niestety, taki tryb życia ma fatalny wpływ na jakość snu. Kobiety-sowy, nawet jeśli po późnym ułożeniu się do snu przespałyby osiem, czy dziewięć godzin i tak nie zregenerują organizmu w odpowiedni sposób. Powód jest prosty: ich sen ma o wiele gorszą jakość, ciężej im wstawać i mają o wiele mniej życiowej energii. Cera wydaje się przez to bardziej ziemista, a opuchlizna wokół oczu staje się sporym problemem.

Skowronki z kolei, które lubią wcześnie wstawać i aktywnie spędzać poranek, mogą zacząć dzień od jogi, biegania, medytacji czy innych ćwiczeń rozciągających. Dzięki temu mają energię i witalność na wiele godzin.

Również zasypiając o wczesnych porach, podręcznikowo przechodzą przez wszystkie fazy snu. Tym samym ich sen jest bardzo zdrowy i przynosi doskonałe zregenerowanie organizmu. Skłonność do prowadzenia trybu życia skowronka od razu widać też na skórze. Cera kobiet-skowronków jest często o wiele bardziej promienna od cery sów. Co więcej, skowronki nie borykają się z nieustannie podkrążonymi oczami, czy z poszarzałą skórą, która dodaje lat.

Dajcie znać w komentarzach, który tryb życia prowadzicie!

Te ćwiczenia działają jak lifting. Dzięki nim wygładzisz, podniesiesz i genialnie ujędrnisz policzki