W końcu przyszła wiosna. Za chwilę zaczniemy odsłaniać więcej ciała. To najwyższy czas, by zadbać o kondycję naszej skóry oraz pozbyć się skórki pomarańczowej. Pomoże nam w tym masaż podciśnieniowy. O tym, na czym polega zabieg opowiedziała dr Ewa Rybicka, właścicielka Estetica Nova. Jędrna i gładka skóra to marzenie większości kobiet. Jednak po zimowym lenistwie nie każda z nas jest gotowa włożyć krótką sukienkę i odsłonić nogi. Zauważamy na nich drobne niedoskonałości takie jak np. cellulit, czyli tak zwaną skórkę pomarańczową.

Czym właściwie jest cellulit i jak z nim walczyć?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej, która prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Pojawienie się cellulitu (medycznie określanego jako lipodystrofia) jest ściśle związane z gospodarką hormonalną, a dokładnie z wydzielaniem estrogenów.

– To grupa hormonów, które powodują pierwotne zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej i podskórnej tkance włóknistej – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

Problem ten  dotyczy zarówno młodych dziewcząt jak i dojrzałych kobiet. Cellulit dzielimy na dwa rodzaje: twardy i tłuszczowy. Jak zauważa lekarka medycyny estetycznej: – cellulit twardy, inaczej wodnisty to cellulit głównie towarzyszący dziewczętom i kobietom, które są aktywne i wysportowane. Z kolei tłuszczowy częściej dotyczy osób, które nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej.

Zrób to sama. Domowa kostka kawowa do masażu przeciwdziałająca cellulitowi

U kobiet skórka pomarańczowa tworzy się zazwyczaj w tych miejscach, gdzie naturalnie występuje większa ilość tkanki tłuszczowej. Najczęściej cellulit występuje na:

  • brzuchu,
  • udach,
  • pośladkach,
  • ramionach

Jak pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej? Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawa, by móc cieszyć się piękną sylwetką. Jednak doskonałym uzupełnieniem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

– W walce z cellulitem świetnym rozwiązaniem, które zalecam moim pacjentkom, jest masaż podciśnieniowy w połączeniu z zimnym laserem i światłem LED – mówi dr Ewa Rybicka.

Cellulit

Na czym polega masaż podciśnieniowy?

Masaż podciśnieniowy to metoda oparta na technikach masażu endermologicznego, jednak zdecydowanie bardziej unowocześniona, przez co też bardziej skuteczna. W czasie zabiegu wykorzystuje się specjalnie opatentowane głowice do masażu próżniowego, wyposażone w rolki z wieloma mikrootworami, dzięki którym można przygotować każdy milimetr ciała na działanie podciśnienia. Rolki, o unikatowej budowie, które obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulują  skórę na całej powierzchni, co przyspiesza redukcję komórek tłuszczowych, eliminację toksyn, a także zastojów wodnych. Podczas zabiegu można dodatkowo wykorzystać atuty sprzętu i przyśpieszyć efekty zabiegowe poprzez zastosowanie światła LED i lasera biostymulującego.

Jak wygląda zabieg masażu podciśnieniowego?

Przed rozpoczęciem samej procedury kosmetolog przeprowadza konsultację, podczas której wykonywane są pomiary ciała oraz zdjęcia kontrolne. Wykluczane są również ewentualne przeciwwskazania. Do takich należą: ciąża do 3 mies., stany zapalne i infekcyjne, choroby nerek i wątroby, choroby nowotworowe. Zabieg rozpoczyna się od 20-minutowego drenażu całego ciała, który działa zdrowotnie na nasz organizm i przygotowuje skórę do dalszego etapu. Następnym krokiem jest 10 minutowy program tzw. „focus” podczas, którego kosmetolog koncentruje się na konkretnym problemie i obszarze ciała. Oprócz cellulitu wskazaniem do zabiegu są również: luźna skóra, nadmiar tkanki tłuszczowej,
obrzęki limfatyczne. W takcie jednego zabiegu wykonuje się maksymalnie 4 focusy.

Na tych obszarach kosmetolog działa głowicą wzbogaconą o laser biostymulujacy, który redukuje objętość komórek tłuszczowych, bez ich trwałego uszkodzenia. Laser powoduje znaczną poprawę wizualną w obrębie obszarów pokrytych cellulitem i oporną tkanką tłuszczową. Działanie światła LED w sposób nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny dostarcza energii komórkom. Fototerapia światłem LED poprawia funkcjonowania układu krwionośnego i wspomaga regenerację tkanek np. po wysiłku fizycznym. Eliminuje obrzęki i stany zapalne.

Jaki możemy osiągnąć efekt zabiegu?

Efekty masażu podciśnieniowego stopniowo narastają z zabiegu na zabieg. W zależności od wyjściowej kondycji ciała, zaleca się wykonanie pełnej serii 10 – 15 zabiegów w odstępie kilku dni. Dzięki temu w bezpieczny sposób poprawimy kondycję skóry, zmniejszymy zaawansowanie cellulitu, pozbędziemy się zbędnych centymetrów, pobudzimy produkcję kolagenu i fibroblastów, zredukujemy obrzęki, wymodelujemy sylwetkę. Masaż podciśnieniowy wpływa więc i na poprawę wyglądu, jak i samopoczucia. To doskonałe przygotowanie ciała do sezonu letniego.

Mat.prasowy

Jak osiągnąć efekt jello skin? Które olejki zwalczą cellulit? Przegląd najciekawszych nowości kosmetycznych