Picie wody z cytryną to żadna nowość, ale w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Zainteresowanie zdrowym trybem życia i zdrowym odżywianiem wciąż rośnie, między innymi jako odpowiedź na ostatnie wydarzenia. Wiele osób zdecydowało się na wprowadzenie do swojej codzienności pewnych zmian, które mają poprawić odporność. Picie wody z cytryną jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań na początek. Czy słusznie?

Cytrynowo-imbirowe pastylki na kaszel. Naturalna pomoc na problemy z gardłem

Woda z cytryną pomaga spożyć zalecaną dawkę płynów

To coś, co można zauważyć na samym początku, zwłaszcza u osób, które mają problem z piciem wody. Dodanie do niej produktu, który nadaje jej smak, pomaga wielu z nas pić więcej wody. A jak wiemy, odpowiednie nawodnienie jest jednym z najważniejszych punktów zdrowego trybu życia.

Codzienne picie wody z cytryną zmniejsza ryzyko udaru?

Tak! Według badań przeprowadzonych w 2013 roku przez American Heart Association istnieje zależność pomiędzy spożyciem witaminy C a ryzykiem udaru mózgu. Jak wiemy, cytryna jest niezwykle bogata jeśli chodzi o zawartość tego składnika. Codziennie pita woda z cytryną pozwoli zaspokoić codzienne zapotrzebowanie na tę witaminę.

Woda z cytryną a odchudzanie

Co prawda woda z cytryną nie zdziała cudów, jednak badania wykazały, że picie szklanki wody z cytryną dziennie wspomaga regulowanie metabolizmu. Oczywiście jest tylko niewielka pomoc, a większą rolę w odchudzaniu ma ruch i prawidłowe odżywianie się.

Woda z cytryną a detoksykacja

Woda z cytryną wspiera organizm poprzez dostarczenie składników odżywczych, jednakże nie jest bezpośrednią przyczyną oczyszczania organizmu. Wspomaga regulację metabolizmu oraz pracę jelit i poprzez to dobroczynnie wpływa na nasz organizm. Spożywanie wody z cytryną ma również działanie moczopędne.

Wpływ wody z cytryną na cerę

Woda ma pozytywny wpływ na wygląd naszej cery. Antyoksydanty zawarte w owocach pozytywnie wpływają na naszą skórę, rozjaśniając ją i wygładzając. Jednakże samo picie wody z cytryną nie wystarczy. Niezbędna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja!

Lana Del Rey rozjaśnia włosy sokiem z cytryn. Pochwaliła się efektami domowych zabiegów

Czy picie wody z cytryną jest zdrowe?

Tak, jednakże należy pamiętać, że jest to jedynie wspomagacz. Nie zastąpi odpowiednio dobranej pielęgnacji, wysiłku fizycznego i prawidłowego odżywiania się. Dlatego nie możemy zapominać o innych, o wiele ważniejszych elementach naszej codzienności.