Nikt nie zmieniał wizerunku tak często jak Madonna — każdy z nich był kultowy. Od „Material Girl” z wczesnych lat 80., przez jej oddany katolicki look „Like a Prayer” z późnych lat 80. Nawet teraz, w wieku 64 lat, Madonna wciąż zmienia swój wizerunek, pojawiając się z różowymi włosami, androgenicznym lookiem na Grammy 2023. Można śmiało powiedzieć, że tam, gdzie pojawia się Madonna, pojawiają się kontrowersje — czy to w odniesieniu do jej wyglądu, tekstów czy teledysków.

Madonna uchwycona na bardzo rzadkich niefiltrowanych zdjęciach

Artystka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że seksizm w branży muzycznej trwa nadal i pomimo jej niewiarygodnego sukcesu jako najlepiej sprzedającej się gwiazdy pop wszech czasów, Madonna nie jest na niego odporna. „Dziękuję za uznanie mojej zdolności do kontynuowania kariery przez 34 lata w obliczu rażącego seksizmu i mizoginii oraz ciągłego zastraszania i nieustannego znęcania się”, powiedziała w 2016 roku.

Wielu widzów szybko zauważyło, że twarz piosenkarki wydawała się bardziej opuchnięta i „nie do poznania” niż zwykle. Okazuje się, że był to wygląd, do którego dążyła piosenkarka. „[Słyszała], że opuchnięte policzki ukrywają zmarszczki starcze i ma obsesję na punkcie tego pomysłu. Więc policzki będą opuchnięte, nawet jeśli ludzie z zewnątrz myślą, że wygląda dziwnie lub pulchnie”, powiedziało źródło The New York Post. Jeden z internautów skomentował artykuł w mediach społecznościowych. „Chciałbym, żeby Madonna kochała siebie na tyle, by pozwolić sobie na starzenie się z wdziękiem”.

Nastąpiła szybka reakcja, a wielu internautów broniło prawa Madonny do starzenia się, jak chce. „Bez względu na to, co myślisz o wyglądzie Madonny, fakt, że ludzie publicznie debatują nad jej wyglądem, a nie jej niezrównaną karierą, mówi wszystko, co należy powiedzieć” – napisała DJ i piosenkarka Samantha Ronson.

Dodaj ten produkt do kąpieli. To sprawdzony sposób na gładką skórę