Sieć Hebe wprowadza do sprzedaży testy serologiczne wykrywające przeciwciała IgG oraz IgM, wytworzone przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym Sars-Cov-2. Produkt marki Primacovid jest już dostępny w sprzedaży w drogeriach Hebe oraz na hebe.pl.

Hebe, śledząc na bieżąco potrzeby i oczekiwania klientów, stale poszerza swój asortyment. Podczas pandemii szczególnie istotne stały się kwestie higieny i bezpieczeństwa oraz monitorowania stanu zdrowia – w trosce o siebie i innych. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, sieć drogerii Hebe rozpoczyna dystrybucję nowego produktu, jakim są testy na obecność przeciwciał IgG oraz IgM, wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2, we krwi.

Pandemia koronawirusa… prawie się nie wydarzyła. „Mogliśmy nigdy się o niej nie dowiedzieć”

Testy tego typu stosuje się, aby dowiedzieć się czy dana osoba miała kontakt z osobą zarażoną i są one przydatne w diagnostyce pomocniczej oraz w przypadkach objawowych ujawniających się z opóźnieniem, jako uzupełnienie, ale nie zamiast testów molekularnych (wymazów z nosa i gardła z następczym testem metodą PCR). Wykonuje się je także w badaniach przesiewowych, w celu wykrycia wcześniejszego kontaktu z wirusem.

Zyski i straty z pandemii. Jak pandemia zmieniła życie kobiet w Polsce

Sprzedawane przez drogerie Hebe testy nie są jednoznacznie decydujące do wykrycia aktualnego zakażenia ze względu na to, że brak przeciwciał nie wyklucza możliwości wczesnego etapu choroby, pomimo negatywnego wyniku w badaniu serologicznym. Dodatkowo producent zaznacza, że testy te nie są w stanie odróżnić zakażenia aktywnego od przebytego, ponieważ przeciwciała utrzymują się długo po zakończeniu infekcji. Testy są już dostępne w drogeriach Hebe oraz online – na hebe.pl

Pomimo wprowadzania przez rząd kolejnych obostrzeń w związku z pandemią, drogerie Hebe pozostają otwarte. Możliwe są również zakupy online, na Hebe.pl (darmowa dostawa dla zalogowanych użytkowników – nawet w 2 godziny od złożenia zamówienia).

Rewolucja na LinkedIn. „Mama zajmująca się dziećmi w domu” dopisana do oficjalnej listy stanowisk

Testy wykrywające przeciwciała

*materiał prasowy