Włącza się alarm. Kliknęłaś drzemkę. Alarm znów się włącza. Wyłączasz go i wysuwasz stopy prosto do ciepłych kapci. Potem droga prowadzi prosto do ekspresu do kawy. Czy ten scenariusz brzmi jak pierwsze minuty twojego poranka? Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby zmienić poranną rutynę. Brzmi to jak zamach na przyzwyczajenia, ale kawa na pusty żołądek może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Niezależna sieć księgarni Powell’s Books stworzyła własne perfumy. Pachną jak świeżo zaparzona kawa i nowa książka

Kawa na pusty żołądek

Według MultiBriefs tylko w samych Stanach Zjednoczonych żyje 150 milionów miłośników kawy, którzy wypijają średnio 3 filiżanki dziennie. Wielu z tych kochających kawę entuzjastów decyduje się na zaparzenie pierwszej filiżanki zaraz po przebudzeniu. Według Eat This, Not That picie kawy na pusty żołądek może być jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swojemu żołądkowi. Picie tego gorzkiego, kwaśnego naparu bez jedzenia w żołądku może przyspieszyć produkcję kwasu żołądkowego i spowodować uszkodzenie błony śluzowej żołądka oraz odczuwalny dyskomfort, taki jak niestrawność i zgaga.

Skutki uboczne picia kawy na pusty żołądek mogą być bardziej zauważalne u osób z zespołem jelita drażliwego. Jeśli zauważysz, że masz problemy z trawieniem lub doświadczasz któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów po wypiciu kawy, spróbuj zjeść śniadanie przed lub podczas picia pierwszej porannej filiżanki.

Oprócz wzrostu kwasu w żołądku, spożywanie filiżanki kawy (lub trzech) na pusty żołądek może zwiększyć produkcję hormonu stresu, kortyzolu. Na szczęście wzrost ten jest tylko tymczasowy i nie wykazano, aby miał jakikolwiek długotrwały wpływ na nasze zdrowie. Okazało się, że picie kawy od rana wywołuje u niektórych inną chwilową negatywną reakcję. Zwiększa się ryzyko drżenia i palpitacji serca. Jeśli zaraz po przebudzeniu zauważasz nieprzyjemne objawy lub negatywne reakcje na picie kawy, rozważ zjedzenie małego śniadania przed wypiciem kawy.

„Współczesna roszpunka” nie obcinała włosów 10 lat. Jej niesamowite zdjęcia robią furorę na całym świecie

Sonda

Kawa na pusty żołądek

Masz w zwyczaju pić kawę na pusty żołądek?