Księżna Cambridge nie udała się do królowej Elżbiety II tak, jak pozostali członkowie rodziny królewskiej. Pozostała w domu z trójką dzieci. Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis wczoraj rozpoczęli rok szkolny. Najmłodsi, którzy wcześniej uczęszczali do Thomas’s Battersea w Londynie, mieli dzisiaj swój pierwszy oficjalny dzień zajęć w Lambrook School w Windsor w Anglii.

Królowa Elżbieta II jest w „poważnym stanie”

William udał się do Balmoral w Szkocji, aby zobaczyć się ze swoją chorą babcią. Ojciec księcia Cambridge, książę Karol, przyleciał helikopterem z żoną Camillą Parker Bowles. Książę Harry i Meghan Markle mają również dołączyć do członków rodziny, odwołując plany. Pałac Buckingham wydał dzisiaj (czwartek) oświadczenie na temat narastających problemów zdrowotnych 96-letniej monarchini.

„Po dalszej ocenie dzisiejszego ranka lekarze królowej są zaniepokojeni zdrowiem Jej Królewskiej Mości i zalecili jej pozostawanie pod nadzorem lekarskim”, ogłosił królewski rzecznik.

Premierka Liz Truss powiedziała, że jej „myśli – i myśli ludzi w całej Wielkiej Brytanii – są z Jej Wysokością Królową”.
W kwietniu 2021 roku odszedł 99-ketni mąż królowej Elżbiety II. Od śmierci księcia Edynburga królowa borykała się z problemami zdrowotnymi.

Wrześniowe wędrówki. Jak odczytywać chmury i błyskawicznie przewidywać pogodę?