O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia, z pewnością nie trzeba ci przypominać. Czy zastanawiałaś się jednak kiedykolwiek nad tym, o jakiej godzinie należy je spożywać, aby miało najkorzystniejszy wpływ na nasze zdrowie? Okazuje się, że pora pierwszego posiłku ma naprawdę kluczowe znaczenie.

Influencerki uwielbiają ten trening spalający kalorie. Na czym polega metoda 12-3-30?

O której godzinie najlepiej jeść pierwszy posiłek?

Według dietetyków oraz ekspertów od odżywiania śniadanie należy spożyć nie później niż godzinę po przebudzeniu. Dlaczego? Ponieważ im dłużej zwlekamy ze zjedzeniem pierwszego posiłku, tym bardziej spada nasz poziom glukozy we krwi. To z kolei sprawia, że nasz głód rośnie, a wraz nim ryzyko, że w końcu sięgniemy po szybką i niezdrową przekąskę „na szybko”.

Potwierdza to dietetyczka Hanna Stolińska-Fiedorowicz: – Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść w przeciągu godziny od obudzenia się. Pozwoli to utrzymać poziom glukozy we krwi na odpowiednim, stabilnym poziomie. Jeśli tego nie zrobimy, nadmiernie się obniży, a w takiej sytuacji możemy być tak głodni, że łatwo o niewłaściwe wybory żywieniowe.

Na tym nie koniec. Niski poziom glukozy we krwi sprawi również, że poziom naszej koncentracji mocno spadnie. Zanim więc usiądziemy do pracy czy nauki, warto w pierwszej kolejności zjeść pożywne śniadanie.