Zwykle Polacy wybierają doustne suplementy diety, pomimo ich dyskusyjnej jakości i niskiej wchłanialności. Czy istnieje lepsza alternatywa dla tej metody suplementacji? Oczywiście, że tak! W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kroplówki witaminowe. Dowiedz się, dlaczego ta metoda zyskała tak wielu zwolenników!

Kroplówki witaminowe to metoda o solidnych podstawach naukowych

Powiedzmy sobie szczerze – kroplówki witaminowe nie są bynajmniej innowacją. Wlewy dożylne znane są od wielu dekad i znajdują użytek w niemal każdej gałęzi medycyny. Jest to jednak ogromna zaleta suplementacji dożylnej! Długa historia i lata doświadczeń czynią z kroplówek witaminowych jedną z najlepiej przebadanych metod suplementacji. Dzięki wiedzy o potencjalnym ryzyku oraz korzyściach wynikających z wlewów witaminowych, ich bezpieczeństwo i skuteczność plasują się na wyjątkowo wysokim poziomie.

Różnica pomiędzy kroplówkami witaminowymi a doustną suplementacją

Czy wiesz, że doustne suplementy diety wchłaniają się zaledwie w 30-40%? Fakt ten wynika przede wszystkim z budowy i fizjologii przewodu pokarmowego, a niekiedy również ze współistniejących chorób. Niska biodostępność przyjmowanych doustnie preparatów sprawia, że efekty suplementacji są odczuwalne po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Czy w przypadku złego samopoczucia warto tyle czekać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie warto, ponieważ są szybsze alternatywy. Mowa oczywiście o kroplówkach witaminowych! Podawane za ich pomocą witaminy i minerały dostarczane są bezpośrednio do naczynia krwionośnego, dzięki czemu ich biodostępność jest niemal całkowita. Oznacza to, że w ciągu kilku minut związki odżywcze docierają do wszystkich tkanek i komórek organizmu, a pierwsze efekty odczuwalne są jeszcze tego samego dnia.

Kto może skorzystać z kroplówek witaminowych?

Podstawą zdrowego stylu życia jest oczywiście różnorodna i zbilansowana dieta. To właśnie nasze pożywienie powinno dostarczać nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Niestety, współczesny styl życia często nie sprzyja zdrowemu jedzeniu. Problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości witamin i minerałów mają również osoby zmagające się z niektórymi chorobami, a także wszyscy ci, którzy często sięgają po używki. W takim przypadku kroplówki witaminowe są wspaniałym sposobem na uzupełnienie niedoborów i szybką poprawę samopoczucia.

Największe korzyści z suplementacji dożylnej odczują osoby:

  •  prowadzące źle zbilansowaną dietę, zwłaszcza wegańską i wegetariańską;
  •  wykonujące ciężką fizycznie pracę;
  •  uprawiające zawodowo sport;
  •  dotknięte zespołem złego wchłaniania;
  •  zmagające się z infekcją w obrębie przewodu pokarmowego;
  •  przechodzące rekonwalescencję po ciężkim urazie bądź infekcji;
  •  sięgające często po używki.

KacDoktor – specjaliści od kroplówek witaminowych w zasięgu Twojej ręki

Szukasz sprawdzonych kroplówek witaminowych w Warszawie lub okolicznych miejscowościach? Jesteś w dobrym miejscu! KacDoktor to firma zrzeszająca lekarzy i ratowników medycznych z wieloletnim doświadczeniem w zakresie suplementacji dożylnej. Dzięki wsparciu wykwalifikowanego zespołu zyskujesz pewność, że Twoje zdrowie i bezpieczeństwo jest w najlepszych rękach.

Z usług KacDoktora możesz skorzystać w nowoczesnym gabinecie, ale także w zaciszu własnych czterech kątów. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista od suplementacji przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co więcej, usługa ta dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia!

Twój organizm zasługuje na najlepsze rozwiązania! Sięgnij po kroplówkę witaminową i popraw swoje samopoczucie w zaledwie godzinę!

 

Materiał partnera