Jest tak wiele powodów, by kochać jazdę na rowerze. Na rowerze możesz jeździć w pomieszczeniu lub na zewnątrz, w domu lub na siłowni. Jazda na rowerze ma spala kalorie, ale nie powoduje bólu stawów. Jeśli jesteś kimś, kto traktuje jazdę na rowerze jako swój podstawowy trening — lub zastanawiasz się nad dodaniem go do swojego planu treningowego — możesz się zastanawiać, czy jazda na rowerze może prowadzić do poprawienia stanu zdrowia. Czy jazda na rowerze nawet przez 30 minut dziennie wystarczy, aby schudnąć?

„Dry scooping” przed treningiem. Niebezpieczny trend z TikToka, którego zdecydowanie nie warto kopiować

Czy możesz schudnąć, jeżdżąc na rowerze przez 30 minut dziennie?

„Można schudnąć, jeżdżąc na rowerze 30 minut dziennie” , powiedziała Jennifer Chew , certyfikowana trenerka personalna i specjalistka od odchudzania. Trzydzieści minut jazdy na rowerze spala średnio 200 kalorii, chociaż liczba ta zależy od kilku czynników, w tym wagi, intensywności treningu i oporu, wyjaśnia ekspertka.

Dlaczego warto łączyć rower z treningiem siłowym?

Utrata wagi dzięki treningowi na rowerze jest możliwa. Ogromne znaczenie będzie miało natomiast włączenie również treningu siłowego oraz innych zmian w stylu życia. Kiedy połączysz trening siłowy z aktywnością sercowo-naczyniową, [jazda na rowerze], skład twojego ciała zmieni się znacząco poprzez zwiększenie spalania kalorii i masy mięśniowej. Połączenie podnoszenia tętna poprzez jazdę na rowerze i dodania tego składnika do treningu siłowego da ci prawdziwy zwrot z inwestycji w treningi. Połączenie treningu cardio i siłowego w połączeniu ze zdrową dietą powinno pomóc w osiągnięciu rezultatów. Dieta jest kluczowa. Najważniejszym punktem w utracie wagi jest dzienne spożycie kalorii w porównaniu do dziennego wydatkowania kalorii.

Tak więc, kiedy zdecydowałaś się jeździć na rowerze przez 30 minut dziennie, możesz się zastanawiać, jak robić to najlepiej.
Dodaj zdrowszą żywność do swojej diety. Jedząc zdrowiej i włączając do posiłków produkty o dużej zawartości składników odżywczych, będziesz mieć więcej energii, którą możesz poświęcić na treningi. Dlaczego ma to znaczenie? Kiedy będziesz lepiej naładowana, będziesz w stanie codziennie ćwiczyć i jeździć na rowerze z większą intensywnością i większym oporem.
Połącz jazdę na rowerze wewnątrz i na zewnątrz. Nie ma znaczącej różnicy między jazdą na rowerze w pomieszczeniu a jazdą na rowerze na świeżym powietrzu, ale rotacja między treningami w pomieszczeniu i na świeżym powietrzu, przynajmniej sezonowa, jest łatwym sposobem na urozmaicenie rutyny.

Finał 10 edycji Top Model, czyli niezwykłe widowisko i wyjątkowe stylizacje gwiazd!