Wraz ze spadkiem wskaźnika zakażeń COVID-19 w wielu częściach świata wytyczne i przepisy dotyczące pandemii koronawirusa zmieniają się, aby dostosować się „nowej normy”. O prawdopodobnym zniesieniu kolejnych obostrzeń poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski. Zdaniem szefa resortu brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Utylizacja maseczek w najbardziej zrównoważony sposób jest kluczem do zmniejszenia ilości odpadów. Niektóre jednorazowe maski na twarz są wykonane z materiałów mieszanych i nie można ich poddać recyklingowi. Mimo wszystko nadal istnieją sposoby na pozbycie się ich we właściwy sposób. Do wyboru jest kilka świetnych opcji. Od recyklingu, po podarowanie im nowego życia, oto najlepsze sposoby na pozbycie się maseczek.

Zużyte maseczki: co z nimi zrobić?

Pandemia koronawirusa… prawie się nie wydarzyła. „Mogliśmy nigdy się o niej nie dowiedzieć”

Jak pozbyć się zużytych maseczek jednorazowych?

Zużyte maseczki jednorazowe należy wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane.

Jak pozbyć się maseczek materiałowych?

Jeśli chcesz pozbyć się maseczki wielokrotnego użytku z tkaniny, możesz wyrzucić ją razem z inną odzieżą i tekstyliami. Wypierz ją i wyrzuć do pojemnika na odzież używaną.

Jak ponownie wykorzystać zużyte maseczki?

Jeśli chcesz przerobić stare maseczki możesz je pociąć i zamienić w ręczniki, szaliki, koce. Możliwości są nieograniczone, więc bądź kreatywny!

To jedno z najrzadszych zjawisk astrologicznych. Oto, jak zmieni nasze życie