Nawodnienie organizmu jest szczególnie ważne podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Dlatego też zaleca się, aby podczas treningu sięgać po wodę średnio co 20 minut. Zaraz po odbytych ćwiczeniach również trzeba uzupełnić płyny. Oprócz wody możesz sięgnąć także po inne zdrowe alternatywy, które pomogą w szybszej regeneracji tkanki mięśniowej oraz uzupełnią zapasy energii.

Co pić po treningu: trzy propozycje

Niezależnie od tego, czy wybierzesz regularne spotkania na macie, wizyty na siłowni, bieganie lub inną formę aktywności – wysiłek fizyczny przynosi wiele korzyści. Od poprawy kondycji, redukcję masy ciała aż po lepsze samopoczucie. Przygotowując się do ćwiczeń, warto pomyśleć również o napojach treningowych. Kiedy ćwiczymy, pocimy się i tym samym wytracamy wodę i składniki mineralne. Dlatego w trakcie treningu oraz bezpośrednio po nim należy uzupełnić utracone zapasy. Oprócz wody możesz sięgnąć także po inne zdrowe alternatywy.

Jakie produkty wprowadzić do diety, aby odżywić mózg: oto idealna dieta dla mózgu

Po intensywnym i długotrwałym treningu warto sięgnąć po napoje izotoniczne. Dzięki nim uzupełnisz wytracone podczas ćwiczeń elektrolity. Napoje te bardzo szybko nawadniają organizm. W ich składzie znaleźć można jony sodu i potasu, magnez i wapń oraz węglowodany – fruktozę, glukozę lub sacharozę. Dzięki nim zapobiegniesz odwodnieniu oraz zmniejszysz uczucie wyczerpania.

Woda kokosowa to naturalne źródło elektrolitów, dzięki czemu jest doskonałym wyborem, który pomaga uzupełnić utracone podczas treningu minerały. Jest źródłem potasu, sodu i magnezu. Zawiera również naturalne cukry, które mogą pomóc przywrócić energię po męczących i intensywnych ćwiczeniach.

Czy 30 minut jazdy na rowerze dziennie wystarczy, aby schudnąć? Eksperci mówią tak i nie

Niezbędnym źródłem składników odżywczych są warzywa. Dlatego szklanka świeżego soku po treningu to zawsze dobry pomysł. Zielone warzywa liściaste, buraki oraz marchew – wszystko to jest źródłem witamin, minerałów i przeciwutleniaczy potrzebnych do wspomagania regeneracji mięśni i nawodnienia po treningu.