Po intensywnym treningu pojawia się przypływ endorfin i satysfakcja z osiągnięcia zamierzonego celu. Ale oprócz pozytywnych aspektów pozostaje jeszcze kwestia wyczerpania, a niekiedy także uczucia palących mięśni. Dlatego odpoczynek i regeneracja są tak samo ważne jak aktywność fizyczna. Pozostaje jeszcze kwestia tego, co można zjeść po dobytych ćwiczeniach. Okazuje się, że jedną z najlepszych przekąsek są migdały.

Jaka jest najlepsza pora na trening – rano czy wieczorem?

Zdrowe przekąski po treningu – migdały

Po treningu musimy uzupełnić niedobory protein. I to właśnie migdały sprawdzą się najlepiej jako przekąska po intensywnych ćwiczeniach. Są smaczne, a w dodatku nie wymagają żadnego przygotowania, tak jak ma to miejsce w przypadku sałatek lib gęstego smoothie. Są ogólnodostępne i możemy zabrać je ze sobą na siłownię czy na basen.

Jakie produkty wprowadzić do diety, aby odżywić mózg: oto idealna dieta dla mózgu

Dodanie migdałów do diety może pomóc organizmowi w szybszej regeneracji po ćwiczeniach. Potwierdzają to badania, które zostały opublikowane w czasopiśmie Frontiers in Nutrition. 64-osoby, które zostały poddane testom zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z nich, codziennie przez 4 tygodnie, jadła migdały, a druga odpowiednik kaloryczny w postaci zbożowego batonika. Wyniki nie powinny być dla nikogo zaskakujące. Ludzie, którzy po treningach jedli migdały mieli lepsze wyniki: ich mięśnie szybciej się regenerowały, odczuwali mniejsze zmęczenie i znacznie wzrósł ich poziom siły.

Dlaczego warto jeść migdały po treningu?  

Osoby, które są aktywnie fizycznie mogą sięgnąć po szybką przekąskę w postaci migdałów, by zyskać uczucie sytości, a jednocześnie nie czuć się ociężale. To także dobry sposób na to, by zadbać o swój organizm i przyspieszyć jego regenerację po wysiłku. Migdały zawierają węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze, które są uważane za trio składników odżywczych potrzebnych do optymalnej regeneracji. Zawierają również fosfor, wapń i magnez.