Dawniej chrom uważano za niezbędny do funkcjonowania organizmu mikroelement. Najnowsze badania przeczą tej tezie, jednakże nie da się ukryć, jak ważny w naszym organizmie jest ten składnik. Zalecany jest zwłaszcza osobom odchudzającym się, a to ze względu na jego właściwości przyśpieszające przemianę materii.

Czy tabletki odchudzające są skuteczne? Te składniki warto suplementować, by schudnąć

Chrom: suplement diety

Dzięki przyśpieszeniu przemiany materii, tkanka tłuszczowa szybciej się spala. Chrom zmniejsza apetyt. Co więcej u osób zagrożonych cukrzycą typu 2 pierwiastek ten pobudza pobudza trzustkę do produkcji insuliny. Dzięki swojemu działaniu ma wpływ na prawidłowe proporcje między złym i dobrym cholesterolem.

Deficyt chromu

Podobnie, jak i innych mikroelementów, możemy mieć również niedobór chromu. Jego objawami są ból głowy, zmęczenie, podwyższony cholesterol i poziom glukozy we krwi oraz drętwienie palców. Chrom tracimy przez bardzo silny stres, intensywny wysiłek oraz karmienie piersią. Wpływ ma również stosowanie diety wysokowęglowodanowej.

Jedz codziennie to warzywo i zobacz, co stanie się z Twoim ciałem

Nadmiar chromu

Jednakże zbyt duże spożycie chromu również nie jest dla naszych organizmów zdrowa. Zaburza produkcję insuliny i działanie wątroby. Jeśli chorujesz na cukrzycę typu 2 przed rozpoczęciem suplementacji tym mikroelementem skontaktuj się z lekarzem! Normą spożycia jest 250 μg/dzień.

Chrom w produktach spożywczych

Aby zwiększyć poziom chromu w organizmie, zadbaj, aby w Twojej diecie obecne były kasze, drożdże, wątróbka i grzyby. W przyswajaniu chromu pomaga witamina C. Zadbaj, aby Twoje posiłki składały się z tych produktów – w ten sposób nie będziesz musiała suplementować chromu tabletkami.

Ona twierdzi, że makijaż ją wyszczupla. Pokazała twarz odchudzoną kosmetykami

Chrom a odchudzanie

Jednakże nie spodziewaj się, że spożycie chromu sprawi, że schudniesz. Chrom może wspomóc odchudzanie, jednakże bez wysiłku fizycznego oraz zdrowego odżywiania nie przyniesie efektów, których możesz oczekiwać.