Zazwyczaj na początku nowego roku siłownie zapełniają się osobami realizującymi swoje postanowienia noworoczne. Dodatkowym czynnikiem, który może przyczynić się obecnie do tego wzrostu zainteresowania aktywnością fizyczną, jest chęć wypróbowania nowego trendu z TikToka. Mowa o… chodzeniu na bieżni tyłem.

Fit-pączki na Tłusty Czwartek. Są pyszne!

Jakie korzyści daje chodzenie na bieżni tyłem?

Ćwiczenie, które zdominowało w ostatnim czasie TikToka, to chodzenie na bieżni w odwrotnym kierunku. Ten sposób stał się niezwykle popularny dzięki jego korzystnym działaniom na nogi, a zwłaszcza na wzmacnianie kolan. Użytkownicy TikToka i trenerzy podkreślają, że chodzenie do tyłu pozwala angażować mięśnie, które zwykle są mniej wykorzystywane.

Fizjoterapeuta Grayson Wickham w wypowiedzi dla CNN podkreślił, że wprowadzenie różnorodności do naszego ruchu, zarówno w życiu codziennym, jak i na siłowni, ma kluczowe znaczenie dla zdrowia.

Czy już miałaś okazję wypróbować to ćwiczenie?

@kali.ot THE BEST THING YOU CAN DO TO STRENGTHEN YOUR KNEES ➡️ walking backwards 🚶‍♀️from an occupational therapist 💪🩺 #CapCut #occupationaltherapy #knees #kneestrength #kneerehab #kneeworkout #legworkout #treadmill #walking #walkbackwards ♬ This Is How We Do It - Montell Jordan