Ból głowy na zmianę pogody? Niektórzy twierdzą, że są w stanie przewidzieć zmianę w temperaturze. Zazwyczaj uskarżają się na silne bóle głowy. Czy faktycznie da się wyczuć nadejście deszczu, burzy lub upału? W 2015 roku Japończycy znaleźli dowód na to, że istnieje związek pomiędzy zmianami atmosferycznymi a pogorszeniem stanu zdrowia. Japończycy zbierali dane dotyczące dziennej sprzedaży leku przeciwbólowego i zaobserwowali, że wraz ze spadkiem ciśnienia barometrycznego wzrastała sprzedaż tabletek.

Te zioła ukoją ból głowy. Wypróbuj, zanim weźmiesz tabletkę

Ból głowy na zmianę pogody

Badacze uznają, że mogą istnieć trzy przyczyny tego zjawiska. Jedna związana jest z zatokami – ciśnienie atmosferyczne ma mieć wpływ na ciśnienie w zatokach, co w efekcie wywołuje stan zapalny i ból. Drugą z przyczyn może być wpływ ciśnienia na przepływ krwi w układzie naczyniowo-mózgowym (kontroluje ono krążenie krwi wokół głowy). Naczynia krwionośne układu mózgowo-naczyniowego mają receptory, które aktywują się, gdy zbytnio się rozszerzą. Działają jak system ostrzegania, dlatego pojawia się ból. Jednakże zmiana ciśnienia nie jest jedynym czynnikiem, który ma wpływ na nasze samopoczucie. Ból głowy może pojawić się też, gdy w powietrzu występuje wysoka wilgotność.

Jak odróżnić ból jajników związany z owulacją od tego wywołanego chorobą? Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Czy można uniknąć bólu głowy?

Ból głowy na zmianę pogody z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Jak go uniknąć? Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wzięcie leku przeciwbólowego, ale warto pomyśleć o naturalnych sposobach na złagodzenie objawów. Pogorszenie pogody wiąże się też z innymi rzeczami: wymusza na nas siedzenie w miejscu i brak ruchu, co może dodatkowo potęgować ból. Dlatego warto zadbać o dostęp do świeżego powietrza i odrobinę ruchu. Pomaga też utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Trikiem, który poleca sobie wiele osób, jest żucie gumy, gdy czujemy, że pogoda zaczyna się zmieniać. To pomoże wyrównać ciśnienie w zatokach.

Sonda

Ból głowy na zmianę pogody

Odczuwasz bóle głowy związane ze zmianą pogody?