Biała herbata jest uznawana za jedną z najlepszych i najdelikatniejszych odmian. Ma subtelny smak i lekko wyczuwalny aromat. Swój biały kolor zawdzięcza procesowi produkcji. Listki z krzewów zbierane są ręcznie we wczesnym etapie wzrostu, kiedy są jeszcze nierozwinięte i pokryte białym meszkiem. Następnie pąki są poddawane procesowi suszenia. To najzdrowszy i najmniej przetworzony rodzaj herbaty. Bardzo często nazywa się ją szampanem wśród herbat, królową lub cesarzową. Warto zastąpić nią poranną filiżankę kawy – ten dobroczynny napój promuje zdrową skórę oraz wpływa pozytywnie na pracę całego organizmu.

Zielona herbata może być szkodliwa? Będziesz w szoku!

Biała herbata – właściwości

Od lat była ceniona w Chinach ze względu na walory smakowe oraz właściwości lecznicze. Dawniej napój ten był zarezerwowany wyłącznie dla cesarza oraz jego dworu. Dziś możemy delektować się jej harmonijnym smakiem na całym świecie. Niemniej nadal uznawaje się ją za jedną z najbardziej ekskluzywnych odmian herbat.

Zawiera w sobie mnóstwo cennych składników. Znajdziemy w niej polifenole, które są wysoce skutecznymi przeciwutleniaczami. Pomagają oczyścić organizm i neutralizują działanie wolnych rodników. Biała odmiana herbaty ma w sobie trzy razy więcej katechin – składników, które chronią komórki skóry przed uszkodzeniem. Dodatkowo wpływają na zmniejszenie stresu oksydacyjnego oraz wykazują właściwości przeciwnowotworowe.

Przeciwutleniające działanie herbaty pomaga opóźnić procesy starzenia się skóry. Dodatkowo wspiera system immunologiczny oraz zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Jak jest różnica miedzy wodą micelarną a tonikiem? To ma DUŻE znaczenie dla skóry

Tonik z białej herbaty – przepis

Białą herbatę możemy stosować zamiennie z filiżanką kawy. Ale jej właściwości świetnie sprawdzą się także w przepisać na domowe kosmetyki. Kiedy zastosujemy ją zewnętrznie na skórę, pomoże dokładnie ją oczyścić, chroni przed promieniowaniem słonecznym i fotostarzeniem. Jest pełna antyoksydantów, które promują zdrową i promienną cerę.

Wystarczy zaparzyć białą herbatę w głębokim kubku. Poczekać aż ostygnie i przelać do buteleczki z atomizerem. Tak przygotowany tonik możemy stosować rano i wieczorem. Najlepiej przechowywać kosmetyk w lodówce, by zwiększyć jego trwałość.

Możemy także sięgnąć po gotowe formuły kosmetyków, które zawierają w sobie cenny ekstrakt z białej herbaty.

HYDROLAT Z BIAŁEJ HERBATY (ORGANICZNY)
1

Organiczny hydrolat z białej herbaty

Svoje

26.00 ZŁ

biała herbata krem
2

Rozświetlające serum z białą herbatą

HelloBody

134,99 zł

peeling z białą herbatą
3

Peeling do ciała - biała herbata

Be Eco

50,00 zł

krem do twarzy z białą herbatą
4

Krem nawilżający do każdego rodzaju skóry biała herbata

Ziaja

7,74 zł