Akcja Menstruacja to fundacja, która zajmuje się organizowaniem akcji mających na celu ułatwienie dostępu do środków higieny intymnej. Założycielki wciąż rozmyślają nad nowymi możliwościami. Teraz przyszła pora na padsharing. Na czym to polega? Sprawdź poniżej i koniecznie podziel się tymi informacjami ze znajomymi.

Szkocja jako pierwsza wprowadza darmowe podpaski i tampony. To przełom w zwalczaniu ubóstwa menstruacyjnego

Padsharing, czyli dzielenie się

Założycielki fundacji Akcja Menstruacja otrzymały wiadomość dotyczącą środków menstruacyjnych.

„Cześć, czy ktoś orientuje się, jakie są absolutnie najtańsze produkty menstruacyjne na rynku? Mam okres za pięć dni i pięć złotych na koncie”.

Właśnie takie wiadomości stały się inspiracją do stworzenia nowej inicjatywy Akcji Menstruacji, czyli padsharingu.

„Choć działamy już długo, za każdym razem taką historię jak ta, przeżywamy tak samo mocno. Ta sytuacja i tysiące do nich podobnych nigdy nie powinny mieć miejsca. Dlatego usiadłyśmy i zaczęłyśmy myśleć, jak można pomóc osobom, które nie mają w mieście Punktu Pomocy Okresowej, ani nie chodzą do szkoły” – możemy przeczytać na facebookowym profilu Akcja Menstruacja. Zainteresowanie akcją jest ogromne – od piątego lutego zgłosiło się ponad 900 osób!

Silny ból podczas menstruacji może być objawem choroby. Nie ignoruj znaków, które wysyła ciało

Jak działa akcja?

Istnieją dwa formularze, które może wypełnić osoba potrzebująca oraz ofiarodawca. Jeśli potrzebujesz pomocy, wypełnij formularz lub napisz email na adres [email protected] . W treści podaj adres Rossmanna, w którym będziesz mogła odebrać paczkę oraz określ, jakich produktów szukasz. Jeśli chcesz zaoferować pomoc, wypełnij odpowiedni formularz lub wyślij maila na ten sam adres, a w treści wpisz jaką kwotę możesz przekazać na stworzenie paczki dla potrzebującej osoby. Gdy znajdzie się ktoś, kto będzie prosił o pomoc w zdobyciu środków menstruacyjnych, otrzymasz maila wraz z adresem wybranego Rossmanna i listą zakupów. Jako adresata podajesz mail: [email protected] i gotowe.